14 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

DZIEŃ DAWCY SZPIKU W TUCHOLI !!!

1 min read

Dwudziesty trzeci dzień października w Tucholi, będzie dniem niezwykłym. Już w najbliższą niedzielę odbędzie się kolejna edycja niezwykłego przedsięwzięcia ku pamięci Blanki Drzycimskiej, która odeszła na skutek ciężkiej choroby – białaczki. Dzięki łańcuchowi wspaniałych ludzi i uporowi jej mamy – Marleny Drzycimskiej, wielu chorych ma nadzieję na uratowanie swojego życia. Podstawą wszystkiego stał się szpik dawców.

Blanka Drzycimska fot. archiwum rodzinne

Blanka Drzycimska walczyła o życie przez pięć długich lat, wspierana przez wielu ludzi. Przegrała z chorobą 23 października 2009 roku. Jednak dzięki jej mamie i wspaniałym akcjom, które współorganizuje, pamięć o Blance będzie wieczną.

Szczegóły drugiej edycji akcji, podczas której prowadzone będą zapisy w bazie danych potencjalnych dawców komórek macierzystych, w porównaniu z ubiegłym rokiem są praktycznie identyczne. Odbędzie się ona 23 października (niedziela) w pomieszczeniach internatu na ul. Pocztowej w Tucholi. Dotyczy zdrowych osób w wieku 18-55 lat. Rejestracja polegać będzie na wypełnieniu formularza i oddaniu 5 ml krwi potrzebnej do przeprowadzenia badania genetycznego. W tym roku rejestracja potencjalnych dawców przeprowadzona będzie w Zespole Szkół Leśnych od godziny 11:00 do 17:00.

 

Uratujmy wspólnie każde życie!

m.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook