25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Dzień Przedsiębiorczości” w tucholskiej komendzie

2 min read

Służba w Policji stanowiła temat spotkania, do jakiego doszło w wczoraj (22.03.2018r.) w Komendzie Powiatowej Policji w Tucholi. Funkcjonariusze przybliżyli młodzieży szkół średnich specyfikę zawodu policjanta. Wizyta uczniów odbyła się w ramach „Dnia Przedsiębiorczości”.

 

Dzień przedsiębiorczości to dla młodzieży szkół średnich doskonała okazja, by zorientować się, czy wymarzony zawód jest dla nich odpowiednim wyborem. Na temat wyboru zawodu policjanta z uczniami  Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych, Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych a także  Liceum Ogólnokształcącego w Tucholi rozmawiali dzielnicowy asp. szt. Roman Lipiński oraz oficer prasowy  sierż. szt. Bartosz Wiese.  Na wstępie policjanci szczegółowo omówili proces rekrutacji, zasady funkcjonowania poszczególnych wydziałów i komórek organizacyjnych. Podkreślili, że warto wstąpić do policji, gdyż jest to ciekawa i interesująca służba, która daje m.in. stabilne, stałe zatrudnienie, wysoki poziom nauczania i zaplecza dydaktycznego w szkołach policyjnych, możliwość doskonalenia zawodowego oraz szeroki katalog specjalizacji. Podkreślili, że przede wszystkim jest to wyjątkowa rola społeczna, gdyż bycie policjantem to nie tylko zawód, jest to służba społeczeństwu.

Mimo, iż celem wizyty było przybliżenie zawodu policjanta młodzi ludzie skorzystali z możliwości porozmawiania z funkcjonariuszami na temat nurtujących ich wątpliwości natury prawnej. Nie zabrakło pytań dotyczących interwencji, podstaw prawnych niektórych czynności  policjantów czy uprawnień funkcjonariuszy.

Zaprezentowano też uczniom nowoczesne pomieszczenia miejscowej komendy, takie jak niebieski pokój, salę odpraw do służby, pokój okazań, siłownia, areszt i pomieszczenie przejściowe. Następnie mł. asp. Tomasz Kuffel oraz sierż. szt. Tomasz Kozielecki przeprowadzili pokaz tresury psów policyjnych.

Na zakończenie komendant miejscowej policji nadkom. Wiesław Gapa pogratulował uczniom dokonanego wyboru i życzył powodzenia w przyszłej ścieżce zawodowej.


sierż. szt. Bartosz Wiese

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook