28 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

DZIEŃ ZIEMI – TUCHOLA 2017

2 min read

Słoneczna sobota i chwila wytchnienia po tygodniowych trudach, tej poszukiwali wszyscy, podczas wielkiej fiesty w parku zamkowym w Tucholi. Okazja nie byle jaka, bo był to czas dla ZIEMI.

W tym roku kontynuowano tradycje z lat poprzednich. Organizatorzy nie szczędzili sił i środków, aby w jednym miejscu zgromadzić aż tak wiele atrakcji. Leśnicy, powiat, gmina, szkoły, twórcy, goście, działo się i to przy płynącej ze sceny muzyce. Oczywiście, wszystkie rekordy popularności biło jak zawsze tucholskie Przedsiębiorstwo Komunalne. To właśnie tam ustawiła się najdłuższa kolejka chętnych, by zamienić odpady na „kawałek żywej ekologii”. Sporym zainteresowaniem cieszyło się stoisko tucholskich policjantów (pozdrowienia), którzy w pocie czoła znakowali rowery mieszkańców. Pomimo skwaru, również ich nie opuszczało poczucie humoru. Piękny, nowoczesny wóz strażacki i jego dzielna załoga (pozdrowienia), służyła wszystkim zainteresowanym wiedzą z zakresu pożarnictwa i pierwszej pomocy. Jednak największą uciechą, zwłaszcza wśród dzieci cieszyła się atrakcja główna – usiąść „za sterami” wielkiego, bojowego wozu.  A swoją drogą…, wielki szacunek dla tych wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że nasi strażacy dysponują aż tak wyrafinowanym sprzętem. Można skutecznie walczyć z czerwonym kurem.

Parafrazując „Lokomotywę” Tuwima, a tych straganów było ze czterdzieści i nie sposób było sprawdzić, co się w nich mieściło. Może zadanie ułatwi nam film?


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook