2 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Dziwne konsultacje

2 min read

Pan Burmistrz Tucholi informuje, że dzisiaj rozpoczęły się konsultacje „Programu Współpracy Gminy Tuchola z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na terenie Gminy Tuchola na rok2013”. Do tej informacji dołączono szereg aktywnych linków, pod którymi mieszczą się dodatkowe informacje.Zadzwoniliśmy do jednego z licznych stowarzyszeń tucholskich, które spełniają każde kryteria, aby…, no właśnie. Głos prezesa (Zbyszku, pozdrawiamy) w słuchawce, nie pozostawia najmniejszych złudzeń, żadna informacja do niego nie dotarła.

Cóż, może urząd oszczędza na poczcie, co jest chwalebne, ale trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że witryna internetowa UM niekoniecznie jest zrozumiałą, dla przeciętnego obywatela. Czy oznacza to, że witryna miejska jest nieczytelna? Wręcz przeciwnie, jednak tak zdawkowa informacja w tak ważnej sprawie, wymaga znacznie obszerniejszego, a przede wszystkim czytelnego i zrozumiałego opracowania. Niestety, wszystko odbywa się na zasadzie  macgyweryzmów, chociaż scyzoryk armii szwajcarskiej marki Viktorinox, tym razem się nie przyda, a tym bardziej taśma klejąca.

 

Sprawa jest ważna, chodzi przecież w efekcie o pieniądze, które będą miały konkretne przeznaczenie. Czy taki sposób przekazywania informacji ułatwia dostęp do niej, czy też utrudnia? Pozostawiamy to do oceny tych, którzy „coś proponują”. A może podobne działania mają zniechęcić potencjalnie chętne organizacje? Nie sądzę, aby miały w swoich szeregach prawników, lub analityków, którzy przebrną przez zawiłości beznadziejnie źle skonstruowanych merytorycznie regulaminów, które nikomu nie służą. Do tego to „fachowe” słownictwo! Jest równie jasne i przejrzyste, co poezja schizofrenika.

Wszystkim potencjalnym chętnym życzymy wiele cierpliwości i uporu w poszukiwaniu kwot, które jak zawsze są kroplą w morzu potrzeb. Co do konsultacji…, bardziej tutaj potrzeba doradztwa, niż snucia planów, które i tak zburzy rzeczywistość, a ta lubi płatać figle.

 

m.

 

Na podstawie: http://www.tuchola.pl/portal.php?aid=news&news=134855403750614d35dc2c5

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook