19 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Ej! Złotóweczkę, złotóweczkę!!! Barwny korowód kolędników na ulicach miasta

1 min read

Wszystko rozpoczęło się w samo południe tuż obok Książnicy Tucholskiej. Barwny korowód już za chwilę wyruszy ulicami miasta i drżyjcie wszyscy, którzy spotkacie tych kolędników. Zdecydowanie najgorszym był ów słynny Żyd, który nikomu nie przepuścił. Bliższa z nim znajomość owocowała tylko jednym – trzeba „wyskoczyć” z „drobnych”. „Łobuz”, bezczelnie podsuwał skarbonkę i jeszcze „wybatożył”. Nam się też dostało.

Trzeba powiedzieć jedno, czasami trudno nie ryknąć serdecznym śmiechem. Tym razem nie udało się zachować powagi, ani przez chwilę. Pani Maria, niczym łania z dwiema patelniami, dopadła właśnie jakiegoś przechodnia i bezceremonialnie osiągnęła to, co chciała – skarbonka skutecznie się wypełnia. Kataryniarz, Diabły, Gwiazdki, Herodowie – kolorowa brać odwiedziła dzisiaj kilka instytucji. Wicestarosta też nie umknął, ba, był nawet przygotowany! Kilka papierowych, wypełnionych  toreb, powędrowało wprost do rąk kolędników.

Podtrzymanie tradycji, uroczyste zakończenie karnawału, oj działo się działo, dookoła same uśmiechnięte buzie mieszkańców i to piękne słoneczko, które raptem zajrzało wszystkim w twarze, a nam umożliwiło wykonanie zdjęć. Znowu się udało!

 

Zapraszamy do naszej galerii.

 

 

 

(red)

Pełna galeria zdjęć (klik)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook