19 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Eliminacje do zawodów dzielnicowych

1 min read

W piątek (18.05.2018r.) w tucholskiej komendzie odbył się pierwszy etap eliminacji do zawodów dzielnicowych. Policjanci brali udział w dwóch konkurencjach. Zwycięska para będzie reprezentować miejscową policję w zawodach na szczeblu wojewódzkim.

 

Na wstępie naczelnik wydziału prewencji tucholskiej policji asp. szt. Piotr Gapiński przywitał wszystkich uczestników zawodów. Pierwszą konkurencją przygotowaną dla dzielnicowych był test wiedzy na temat obowiązujących przepisów prawa, realizacji zadań służbowych i zagadnień z pomocy medycznej. Po rozwiązanym teście stróże prawa pojechali na strzelnicę w Plaskoszu, gdzie instruktor strzelań policyjnych mł. asp. Paweł Karpus sprawdził poziom wyszkolenia strzeleckiego tucholskich mundurowych. Po wykonanym strzelaniu można już było podsumować osiągnięte wyniki po dwóch konkurencjach.

I miejsce w zawodach zajął asp. szt. Jarosław Podgórski, tuż za nim na II miejscu stanął mł. asp. Mateusz Majewski. Obaj dzielnicowi na co dzień pełnią służbę w posterunku policji w Gostycynie. Teraz będą brali udział w zawodach na szczeblu wojewódzkim.

Na koniec „boju” Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Tucholi podkom. Marcin Szulczyk podsumował całość zawodów. Pogratulował wszystkim dzielnicowym za udział
i zaangażowanie. Zwycięzców uhonorował nagrodą i życzył im powodzenia na etapie wojewódzkim.

Przyglądając się tym zmaganiom można jednoznacznie stwierdzić, że nasi dzielnicowi są dobrze przygotowani do wykonywania swoich codziennych obowiązków służbowych.


Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook