2 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

ELIMINACJE POWIATOWE DO OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM ZAKOŃCZONE!

2 min read

MR2_midiW eliminacjach powiatowych do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbyły się 12 kwietnia br. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Kęsowie udział wzięli reprezentanci szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Powiatu Tucholskiego.

30 uczniów ze szkół podstawowych z Gostycyna Iwca, Kęsowa, Lubiewa, Raciąża i Śliwic, oraz gimnazjów z Bysławia, Gostycyna, Śliwic i Żalna musiało wykazać się wiedzą i umiejętnościami związanymi z bezpieczną jazdą na rowerze, będąc jednocześnie uczestnikami ruchu drogowego. Policjanci z Komendy Powiatowej w Tucholi przeprowadzili test dotyczący znajomości znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym (skrzyżowania), zasad ruchu pieszych i rowerzystów. Z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w bardzo przyjazny sposób egzaminowali uczniów tucholscy strażacy. Miasteczko ruchu drogowego uczestnicy pokonywali w dużym skupieniu, stosując się do ustawionych znaków drogowych. Także na rowerowym torze przeszkód nie był istotny czas, ale precyzja, a najlepsi rowerzyści nagradzani byli głośnymi brawami. Nad prawidłowym pokonaniem miasteczka i toru przeszkód czuwali policjanci z Komendy Powiatowej i Wojewódzkiej oraz Straż Gminna z Kęsowa.

Turniej zorganizowany został przez Powiat Tucholski oraz Policję i Straż Pożarną, przy współpracy Gminy Kęsowo. Gospodarze szkoły w Kęsowie zapewnili ciepły posiłek, a organizatorzy napoje, słodycze oraz dyplomy i upominki dla wszystkich zawodników. Zwycięzcy otrzymali także puchary i nagrody.

Zwycięskimi zespołami, które będą reprezentowały Powiat Tucholski na etapie wojewódzkim, zostały:

– w kategorii szkół podstawowych – Szkoła Podstawowa w Lubiewie,

–  w kategorii gimnazjów – Gimnazjum w Śliwicach.

Indywidualnie etap powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym wygrali:- w kategorii szkół podstawowych – Robert Czapski i Seweryn Rekowski (SP w Śliwicach),

– w kategorii gimnazjów – Patryk Dobek (Gimnazjum w Śliwicach).

 

Sponsorami turnieju byli:

– Poseł na Sejm RP Jarosław Katulski,

– Gmina Kęsowo

– Przedsiębiorstwo Komunalne w Tucholi,

– „AGROMEX” z Tucholi

– „TUCHMET” Spółdzielnia Inwalidów Branży Metalowej,

– Sklep „OLIMP” Zygmunt Gajewski,

– Straż Gminna w Kęsowie,

– WORD w Bydgoszczy,

– Ogólnopolskie Stowarzyszenie „KIEROWCA. PL” ze Szczecina.

– Powiat Tucholski

 

(red.)

http://www.powiat.tuchola.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook