12 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Fantomas pobierał podatek od… życia, bytomscy urzędnicy pobierają go od… deszczu! A kiedy ten nonsens pojawi się w Tucholi?

2 min read

Polski aparat urzędniczy sięga szczytu absurdu w próbach wyłudzenia każdych kwot od swoich obywateli. Ci ostatni, mają prawo czuć się, jak dojne krowy, które paradoksalnie, dożyna się kolejnymi podatkami od… bzdur?

W Bytomiu mieszkańcy dostają wezwania do zapłaty podatku za deszczówkę. Nie ma dla nikogo litości. Wszyscy muszą oddać haracz do urzędu. Mieszkańcom wypada modlić się tylko o suszę, by deszcz nie padał i płacili jak najmniej.

Stało się. W Bytomiu urzędnicy zabrali się za ściąganie opłat za deszcz. Pierwsze wnioski zostały już wysłane do spółdzielni mieszkaniowych, parafii i właścicieli domków jednorodzinnych. To pokłosie uchwały podjętej 1 lutego tego roku.

Do tej pory Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne wysłało już do odbiorców 2120 wniosków.
– Podpisaliśmy umowy na ponad 9,5 ml zł – mówi rzeczniczka BPK. Płaci każdy, kto odprowadza deszczówkę do miejskiej kanalizacji. – Mieszkańcy mają po otrzymaniu korespondencji 14 dni na zawarcie z nami umowy. Jeśli ktoś będzie się uchylał, może spodziewać się rozprawy w sądzie – wyjaśnia, rzeczniczka BPK.
Zwolnione z takiej opłaty są jedynie osoby, które nie korzystają z miejskiej kanalizacji deszczowej.

 

Bytomianie nie kryją oburzenia nowym haraczem wprowadzonym w mieście. Wielu z nich przebudowuje kanalizację, by uniknąć płacenia. Właściciel domku jednorodzinnego, który ma średnio 93 metry utwardzonej powierzchni będzie płacił za deszczówkę 8 zł i 56 gr miesięcznie. Mieszkańcy bloków będą inaczej liczeni. Na jednego lokatora przypadać będzie miesięcznie opłata 0,75 gr. To jednak wszystko będzie zależało od rozliczeń spółdzielni z BPK.

 

Nie ma to jak zarabiać podczas jesieni, sukces murowany! Teraz czas na podatek od łopat, wszak śniegu tylko patrzeć!

___________________________

Mariusz R.Fryckowski

 

Z ostatniej chwili…

Obecnie dominujące ugrupowanie polityczne, żąda wprowadzenia podatku od deszczu w całej Polsce!

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook