23 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Felicyta Król-Pawelska Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Cekcyńskiej laureatem nagrody „„Stalowego Anioła”

2 min read

Uroczysta gala wręczenia nagród w ramach tegorocznej edycji marszałkowskiego konkursu dla osób wyróżniających się w działalności pomocy społecznej „Stalowy Anioł” odbyła się w piątek (17 listopada) w Collegium Maximum UMK w Toruniu. Nagrody trafiły do dziesięciu osób oraz pięciu zespołów, przyznano także pięć wyróżnień.

– Praca na rzecz drugiego człowieka to misja. Przyznając doroczne wyróżnienia chcemy promować najciekawsze i najbardziej wartościowe inicjatywy w tej dziedzinie, nowatorskie osiągnięcia oraz postawy rzetelności i ofiarności wśród pracowników, a także wolontariuszy – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

Nagrody przyznawane są między innymi za tworzenie i realizowanie modelowych rozwiązań w zakresie opieki nad dzieckiem i rodziną, wdrażanie projektów aktywizacji i integracji społecznej osób wykluczonych, aktywizowanie i integrowanie wspólnot lokalnych oraz wspieranie sektora ekonomii społecznej i wolontariatu. Laureaci oprócz statuetek Stalowego Anioła i listów gratulacyjnych otrzymują nagrody finansowe.

 

W tym roku zarząd województwa nagrodził siedem zasłużonych osób. Wśród nich znalazły się między innymi Wiesława Balczewska – prezes Stowarzyszenia Mieszkańców Osiedla Zawiśle we Włocławku, Magdalena Kowalewska – prowadząca w Toruniu zawodową rodzinę zastępczą o charakterze pogotowia rodzinnego, Henryka Zawadzka – kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy przy Brodnickim Centrum im. Biskupa Jana Chrapka oraz Katarzyna Umińska – wolontariuszka w parafii św. Janów w Świerczynkach (powiat toruński).

 

Nagrodzone zespoły to działacze Stowarzyszenia „Jestem i czuję się potrzebny” w Bytoniu (powiat radziejowski), członkowie Stowarzyszenia „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim, małżeństwa prowadzące rodzinny domy dziecka w Czernikowie (powiat toruński) i Aleksandrowie Kujawskim, a także zarząd Spółdzielni Socjalnej „Kujawianka” w Aleksandrowie Kujawskim.

 

Komisja przyznała także pięć indywidualnych wyróżnień.

 

 

W uroczystej gali wręczenia nagród w Sali Senatu Collegium Maximum UMK w Toruniu uczestniczyła członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska. Uroczystość rozpoczęły wystąpienia laureatów poprzednich edycji konkursu.


kujawsko-pomorskie.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook