19 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Firma „SOLO” przebuduje tucholskie targowisko

2 min read

Dzisiaj (12.01) w Urzędzie Miejskim w Tucholi burmistrz Tadeusz Kowalski i przedstawiciel Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „SOLO” z Tucholi Tomasz Koczyński podpisali umowę na wykonanie zadania pn. „Przebudowa targowiska położonego przy ul. Nowodworskiego w Tucholi”.

Termin zakończenia robót to 31 maja br. Wartość inwestycji wynosi 753 685,42 zł brutto.

Dodajmy, że gmina Tuchola na tę inwestycję uzyskała dofinansowanie w wysokości 63,63% poniesionych kosztów kwalifikowanych z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

O tucholskim targowisku pisaliśmy wielokrotnie, a jednak mieszkańcy ciągle zadają to samo pytanie – czy właśnie na terenie targowiska powstanie druga, tucholska „Biedronka”? Odpowiadamy, nie i w żaden sposób nie było to uzależnione od gminy.

Przebudowa targowiska jest konieczna, to już nie tylko sprawa boksów w których pracują handlowcy, ale parkingu, którego stan woła o pomstę do siódmego nieba. Co istotne, ów parking w ciągu dnia zawsze jest zajęty i co ciekawe, te same samochody stoją tam każdego dnia, z wyjątkiem sobót i niedziel. Widać wyraźnie, że ma to związek z pobliską szkołą. To wkrótce się zmieni, ponieważ parking stanie się płatnym i bardzo dobrze! Wreszcie będzie mógł z niego skorzystać każdy.

Tuchola cierpi na brak miejsc parkingowych, przebudowa targowiska ten stan poprawi, ale problemu nie rozwiąże i trzeba współczuć władzom miasta, które muszą obmyślić plan, gdzie jeszcze można umieścić pojazdy, których przybywa w lawinowym tempie, może poustawiać je w pionie?:)

Panowie z „SOLO”, do roboty, już, już, już, mieszkańcy czekają, a wybory tuż, tuż, tuż… 🙂


(mrf.)

Źródło: tuchola.pl

Fot. staraoliwa.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook