26 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Firma Vestas Wind Systems już ustawia wiatraki!

1 min read

Na obrzeżach Tucholi, ściślej w Trzcionku trwa montaż gigantycznych wiatraków. Według niepotwierdzonych źródeł konstrukcje będą miały około 100 metrów wysokości, a w ich wnętrzu zamontowane będą windy konieczne do ich konserwacji.

Turbina wiatrowa Vestas V47-660kW

Do miejsca ich ustawienia wybudowano specjalną drogę szutrową, dzisiaj jej końcowy odcinek blokował wielki konwój ciężarówek oczekujących rozładunku. Calością zajmuje się renomowana firma duńska Vestas Wind Systems. Firma jest producentem, sprzedawcą, instalatorem i serwisantem turbin wiatrowych. Jest największym wytwórcą turbin wiatrowych na świecie. Ostatnio, z powodu szybkiego wzrostu konkurentów jego udział w globalnym rynku zmalał z 28% w 2007 do 12,5% w 2009. Firma ma oddziały w Danii, Niemczech, Indiach, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Szwecji, Norwegii, Australii, Chinach i Stanach Zjednoczonych, a teraz jest obecna w Polsce.  Zatrudnia ponad 20 tysięcy pracowników na całym świecie.

Ciekawostką jest, że po zakończeniu inwestycji w Tucholi  Vestas korzystać będzie z pewnych usług specjalistycznych jednej z prężnie działających tucholskich firm.

Trzcionku powstają nowe, gigantyczne wiatraki.

_________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook