22 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Firma „wyłączyła” wszelkie ceny i przekazała dary rodzinie Glazerów z Radonka

2 min read

Radonek? Dla tych, którzy pierwszy raz usłyszeli tę nazwę spieszymy z podpowiedzią…, to maleńka miejscowość położona pośród lasów tuż przed Legbądem. Niestety, również ona ucierpiała podczas kataklizmu pogodowego, który nawiedził nasz powiat.

W Radonku los ciężko doświadczył rodzinę Glazerów ale… pojawiła się nieoczekiwana pomoc. Sprzęt AGD o wartości 4 tys. zł trafił do rodziny wprost z magazynów znanej firmy Media Expert.

„Po przejściu nawałnicy zwrócił się do mnie kierownik salonu Media Expert w Tucholi Marek Figiel. Zaproponował, że jego firma może pomóc rodzinie wskazanej przez nas, przez Ośrodek Pomocy Społecznej, która ucierpiała w nawałnicy. Przeanalizowaliśmy różne przypadki tych uszkodzeń. Tu rzeczywiście uszkodzony był cały szczyt budynku” – mówi burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski. Jak podkreśla, pan Adam Glazer przed kilkoma laty uległ wypadkowi i jest osobą niepełnosprawną, porusza się na wózku. Państwo Glazerowie mają też niepełnosprawne dziecko. „Te wszystkie okoliczności zaważyły na tym, iż wskazaliśmy właśnie tę rodzinę” – dodaje burmistrz.

Firma Media Ekspert przedstawiła listę sprzętów, z której państwo Glazerowie mogli wybrać najpotrzebniejszy sprzęt o wartości 4 tys. zł.

„Nasza firma zadeklarowała pomoc wybranym rodzinom. Przy współpracy z panem burmistrzem wybraliśmy rodzinę i przywieźliśmy te sprzęty, które zostały wybrane. Mam nadzieję, że będą służyć, muszą służyć wręcz. Państwo Glazerowie wybrali lodówkę i pralkę. Myślę, że to sprzęty najbardziej potrzebne teraz” – mówi Marek Figiel, kierownik salonu Media Expert w Tucholi.

Wzruszenia z otrzymanego daru nie kryła pani Dorota Glazer.

„Nie spodziewaliśmy się takiej pomocy. Bardzo, bardzo serdecznie za nią dziękujemy. Jesteśmy bardzo wdzięczni za okazane nam serce i wsparcie, że zostaliśmy wybrani. Przecież jest mnóstwo ludzi poszkodowanych i w ciężkiej sytuacji” – podkreśla pani Dorota Glazer.

Pani Dorota dodaje, że przekazane dary odciążą skromny budżet rodziny [przyp. red.TP], z którego pokrywane są koszty rehabilitacji jej męża i syna.

Rodzinę Glazerów odwiedziła również nasza redakcja, materiał filmowy już wkrótce dostępny będzie w „Tucholskich Faktach”, którego najnowsze wydanie jest już w fazie tworzenia.


(red.)

tuchola.pl

Fot. TOKiS – PRESS

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook