23 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Fred goes net” kiedy sięgnąłeś po „zioło”

2 min read

W gminie Tuchola ruszy kolejna edycja programu „Fred goes net” skierowanego do młodych osób od 14. do 21. roku życia, które eksperymentują z narkotykami, alkoholem bądź innymi środkami psychoaktywnymi. Projekt będzie realizowany dzięki współpracy burmistrza Tucholi z Poradnią Leczenia Uzależnień w Tucholi.

Aby wziąć udział w programie, należy wysłać SMS o treści: „imię i nazwisko, data urodzenia, chciałbym wziąć udział w programie „Fred” pod numer telefonu: 504-047-049. Terapeuta następnie zaprosi na rozmowę indywidualną. Ważne jest, aby w tej sprawie młodzież bezpośrednio skontaktowała się z realizatorem programu.

Udział w programie jest bezpłatny.

Ideą programu jest podjęcie wczesnej interwencji wobec młodych osób, które mają za sobą pierwszy kontakt z alkoholem czy narkotykami, nierzadko związany z konfliktami z prawem. Program ma formę krótkich warsztatów prowadzonych z wykorzystaniem podejścia dialogu motywującego.

„Fred goes net” składa się z rozmowy indywidualnej i 8-godzinnych zajęć przeznaczonych dla małych grup (6 – 12 osób).

Indywidualna rozmowa wstępna ma na celu:

– przekazanie potencjalnemu uczestnikowi informacji na temat treści programu i obowiązujących zasad,

– stwierdzenie, czy program jest odpowiedni dla danej osoby, zmotywowanie młodego człowieka do uczestnictwa w programie.

Program „Fred goes net” uczy młodych ludzi dokonywania właściwych wyborów, odpowiedzialności, podnosi wiedzę na temat używania środków psychoaktywnych oraz zachęca do oceny ryzyka, a w sytuacjach tego wymagających – motywuje do podjęcia leczenia. Uczestnicząc w nim, można liczyć także na łagodniejsze działania prawne i dyscyplinarne w przypadku konfliktów z prawem.

Zajęcia w ramach programu prowadzone będą przez kierownika Poradni Leczenia Uzależnień, terapeutę – Mariusza Sokołowskiego. Dodatkowe informacje można uzyskać w Punkcie Konsultacyjnym dla Osób Uzależnionych od Narkotyków i Ich Rodzin w Tucholi, ul. Nowodworskiego 14-18, który jest czynny w każdą środę w godzinach od 11.00 do 13.00.

Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w programie!


tuchola.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook