14 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Galeria fotografii z uroczystego otwarcia BUDYNKU PROKURATURY REJONOWEJ W TUCHOLI

2 min read

O tym wiekopomnym wydarzeniu już mówiliśmy poprzez kadry filmu, który wykonaliśmy podczas uroczystości. Przypomnijmy go.

Pomimo starań, ten news nie spotkał się ze specjalnym zainteresowaniem społecznym. Kto wie, może to przez brak dyżurnego księdza, który tym razem, jakoś nie poświęcił ze wszech miar świeckiego przybytku. W czasach rządów lewicowych, to swoisty ewenement. Lwia część lokalnych mediów też jakoś nie kwapiła do szybkiej publikacji materiałów z tej uroczystości. Powód jest oczywisty, dziennikarze nie znali szczegółów, bliżej, nie mieli pojęcia, kim byli zaproszeni goście, którzy dokonali wprowadzenia. Ogólną wesołość żurnalistów wywołał jeden z przemawiających prawników, który sprawiał wrażenie kompletnie zagubionego geograficznie. Ściślej, nie miał zielonego pojęcia o tym, że znajduje się właśnie w stolicy Borów Tucholskich, no i palnął atomową gafę. Oszczędzimy szczegółów, aby nie denerwować Czytelników. Trudno napisać rzetelny tekst i zacytować kogoś, kogo się nie zna. Ci bardziej dociekliwi, próbowali po twarzach ustalić  jakieś szczegóły, ale był to daremny trud. Może dlatego większość mediów ograniczyła się do ukazania galerii fotografii i kilku symbolicznych słów wprowadzenia.

Gala otwarcia odbyła się na korytarzu, więc i jakość zdjęć jest taka, jaka jest. Jednak,  to wszystko spływa na plan dalszy, ponieważ największymi wygranymi byli szefowa tucholskiej prokuratury i jej „trzódka” – zacni prokuratorzy / śledczy. Podobne gale szybko przechodzą do przeszłości, a pozostaje codzienność. W Tucholi, prokuratorzy będą mieli wreszcie godne warunki do pracy. Budynek po policjantach został wyremontowany, niestety, nie udało nam się ustalić precyzyjnie, ile ta inwestycja kosztowała. Ponieważ przybliżona kwota może być zwyczajną spekulacją, nie podamy jej.

Przemawiających nie brakowało, podobnie, jak wręczających kwiaty szefowej prokuratury. Piękny, symboliczny gest, ale raczej módlmy się, aby nie poznać tego urzędu od środka, zwłaszcza w sprawach formalnych – ciągle budzi grozę, a prezentacja miejsca odosobnienia „przestępców” tylko to podkreśla.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook