31 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Głęboczek jest bezpieczny dla wypoczywających!

1 min read

I mieliśmy rację, kilka śniętych ryb, nie czyni akwenu  w środku miasta nie zdolnym do użycia. To chyba wspomnienia z zamierzchłej przeszłości, kiedy przez głupotę doprowadzono Głęboczek na skraj całkowitego zniszczenia. Długotrwała akcja polegająca na napowietrzaniu całości przyniosła wbrew sceptykom efekt i jezioro odżyło.  Dzisiaj daje radość wędkarzom, miłośnikom spacerów i kąpieli.

Po informacji, która wprowadziła nieuzasadnione zamieszanie wśród służb monitorujących środowisko, jezioro zamknięto na kilka dni. Wskaźnikiem zagrożenia było kilka śniętych ryb. Obecnie po dokonaniu analiz laboratoryjnych, zgodnie z naszymi przypuszczeniami, które potwierdziliśmy w swoim źródle ( Andrzeju, dziękujemy) niebezpieczeństwo jakiejkolwiek infekcji nie istnieje. Woda w żaden sposób nie odbiega od normy w porównaniu z innymi akwenami, podobnymi do Głęboczka.

 

Możemy śmiało korzystać z uroków lata, choć zastanawia jedno, dlaczego nad naszym jeziorem nie można wypożyczyć żadnego sprzętu pływającego? Dla porównania w Cekcynie zadbano o to, aby nad tamtym jeziorem pojawiły się świetne, nowe rowery wodne i inny sprzęt pływający. Czy jesteśmy gorsi? A może zwyczajnie niedoinwestowani? Pytanie to pozostawiamy na razie bez odpowiedzi.

(red)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook