13 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Głęboczek – śmietnikiem bez dna?

2 min read

„Głęboczek”, polodowcowe jeziorko miejskie, zamiast być dumą Tucholi jest kolejnym „utylizatorem” cudzych śmieci. Tak dzieje się z każdą inwestycją, której nikt nie pilnuje. Małomiasteczkowa mentalność ciągle zwycięża?

Podobno rolę żandarma miały przejąć kamery monitoringu, niestety, komuś coś się pomyliło i choć kamery są, niestety brakuje okablowania skutek? Cenny sprzęt jest kupą szmelcu. Równie dobrze można pod nimi przyczepić tablicę z napisem: „złodzieju, potrzebujesz tego sprzętu? Weź go sobie, to prezent od zamożnego miasta – Tucholi”.

Połowa promenady, choć piękna i malownicza nie była chyba sprzątana od wieku, kubły na śmieci usytuowane przy ławkach, wypełnione po brzegi. Pomosty jeszcze stoją i nawet zachowały się ławki, ale jakoś nikt nie wpadł, że korzystający z tego miejsca nie jest rybą i pić alkohol musi, a skoro nie ma gdzie wyrzucić opakowań po czipsach i napojach wyskokowych, co pozostaje? Otwarta przestrzeń jeziora.

I sypią się puszki na przemian z butelkami, kto dalej dorzuci ten jest „pan”, kto w pijackim widzie nie może wziąć zamachu, „włącza ciąg wsteczny”, butle i inne śmieci lądują wtedy w trzcinach.

Podobno na plażę nie wolno wpuszczać psów, są stosowne tablice, ale po co one, skoro tuż obok stoi „dystrybutor czegoś”, co ma ułatwić po nich sprzątanie? Sprzeczność. Problem w tym, że nikt go nie uzupełnia i to od dawna, skoro okoliczne pająki usnuły tam swoją sieć i cieszą się z darmowego śniadania – owadów.

Ludzi na plaży jak na lekarstwo, nikt nie dowierza jakości wody, wyeksponowanego sprzętu wodnego też jak na lekarstwo. Co robią tucholanie? Znikają z miasta, wybierając Cekcyn, Kęsowo, Bysław i inne miejsca, gdzie jeziora przedstawiają jakąś wartość, a plaże są czyste. Trudno się temu dziwić.

I tak się toczy to tucholskie  życie, wstrząsane od czasu do czasu „imprezami” przeplatanymi klepaniem się po plecach odpowiedzialnych za ten bałagan w takt rytmów ukraińskich i discopolowych opłacanych z naszych podatków.

Jak długo jeszcze?

____________________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook