8 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Gmina Tuchola pomoże poszkodowanym mieszkańcom Wysokiej Wsi

2 min read
Fotografia jest przedrukiem z witryny http://www.tuchola.pl

W piątek (5 października) w Wysokiej Wsi w gminie Tuchola w jednym z budynków mieszkalnych doszło do wybuchu butli z gazem. W wyniku zdarzenia dom całkowicie się zawalił. Poszkodowana została mieszkanka budynku, którą przetransportowano helikopterem (śmigłowcem [Przyp.Red]) do szpitala.

Niezwłocznie na miejsce tego tragicznego zdarzenia udał się Burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski. Zaoferował rodzinie, która została teraz bez dachu nad głową, daleko idącą pomoc.

– Gmina Tuchola zagwarantuje tym ludziom mieszkanie zastępcze i wszelką pomoc, jakiej będą potrzebowali. Na pewno nie zostawimy tej rodziny samej sobie – podkreśla Burmistrz.

Budynek jest całkowicie zniszczony, pozostał po nim tylko gruz.

Taką informację odnajdujemy w oficjalnym portalu http://www.tuchola.pl. Prócz tego zamieszczono w tym miejscu fotografie z miejsca zdarzenia.

Ludzkim odruchem jest obecność Pana Burmistrza w miejscu tragedii, brawo! Gmina jednak nie robi większej łaski tym, że zajmie się poszkodowanymi. Powinna zapewnić  to, co niezbędne tj. lokal zastępczy, pieniądze… wszystko. Znając realia życia, budynek być może nie był ubezpieczony, osoba, która została poszkodowana w czasie wypadku, będzie potrzebowała wszechstronnej pomocy. Nikt nie potrafi dzisiaj odpowiedzieć na pytanie, w jakim stanie będzie się znajdowała właścicielka posesji (zakładając, że nią jest), kiedy wyjdzie ze szpitala. Jest bardziej, niż prawdopodobne, że jej rekonwalescencja będzie bardzo wydłużona w czasie. Tak, czy inaczej, będziemy musieli wesprzeć tę Panią we wszystkim. Teraz jest właściwy czas, aby się do tego przygotować.

 

Jesteśmy do dyspozycji.

(red)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook