4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Tucholi” podsumowała ubiegły rok

2 min read

Promocja produktów i potraw borowiackich, organizacja licznych imprez, spotkań i festynów integracyjnych na rzecz lokalnej społeczności – to w wielkim skrócie podsumowanie ubiegłorocznej działalności Stowarzyszenia „Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Tucholi”.

We wtorek (20.03) w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Tucholi odbyło się Walne Zebranie Delegatów tej organizacji. Wśród zaproszonych gości byli burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski, przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Cieślewicz oraz prezes Banku Spółdzielczego w Tucholi Bogumiła Bełdzikowska.

„Z uwagą wysłuchałem sprawozdania z działalności stowarzyszenia w ubiegłym roku i muszę przyznać, że tych różnych inicjatyw, spotkań, działań było bardzo dużo. Wszystko to służy naszemu społeczeństwu i za to bardzo Paniom dziękuję. Liczę również na dalszą tak owocną współpracę” – podkreślił burmistrz.

„Muszę przyznać, że jesteście Panie najsmaczniejszym stowarzyszeniem” – mówiła żartobliwie Bogumiła Bełdzikowska, prezes BS w Tucholi – Zawsze podziwiam Waszą pracę, zwłaszcza podczas dożynek, kiedy bogato zastawione i pięknie ozdobione są stoły.

Wśród imprez, które zorganizowały poszczególne koła gospodyń, były m.in. zabawy karnawałowe dla dzieci i dorosłych, Dzień Babci, spotkania walentynkowe, Dzień Kobiet, majówki, Dzień Dziecka, Matki i Ojca, Dzień Seniora i Andrzejki.

Członkinie stowarzyszenia brały również udział w wydarzeniach promujących kulinarne dziedzictwo Borów Tucholskich. Mowa tu m.in. o Targach „Lato na wsi” w Minikowie (KGW z Kiełpina wzięło udział w konkursie kulinarnym) czy Jarmarku Adwentowym w Przysieku (swoje wyroby prezentowało koło z Bladowa).

Co roku panie z pełnym zaangażowaniem uczestniczą w imprezach organizowanych latem w Tucholi. Są to: Historyczny Pochód Borowiaków, Dzień Folkloru Borowiackiego i Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej.

Warto podkreślić, iż od ubiegłego roku stowarzyszenie ma nową siedzibę w budynku tuż obok Urzędu Miejskiego. Na co dzień swoją działalność prowadzi tu Koło Gospodyń Wiejskich w Tucholi.

„Serdecznie dziękujemy Panu burmistrzowi za osobiste zaangażowanie w urządzenie nam nowych pomieszczeń. Dziękujemy za ich remont i wyposażenie” – mówiła przewodnicząca stowarzyszenia Zenobia Majka.

Dodajmy, że tucholskie koło w tym roku obchodzić będzie zacny jubileusz – 90-lecie istnienia. Świętować będzie również koło w Legbądzie, które obchodzi 70-lecie.


(red.)

tuchola.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook