29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

GOK CEKCYN: Pierwsze kroki quillingu

1 min read

Na zajęciach manualnych dzieci z trzech grup poznały nową technikę, którą jest quilling. Jest to technika zwijania kolorowych pasków papieru, a następnie formowania w różne kształty np. markizę, łezkę ich i naklejania na kartkę papieru w celu utworzenia dekoracyjnej kompozycji.

kartki wielkanocne

Połowa grupy dziewcząt przy pracy. 

Trochę zwijania, przyklejania i gotowe.

Przyzwyczailiśmy się do tego, że Cekcyn zawsze miło zaskakuje. Tym razem cekcyński GOK zachęcił najmłodszych do tego, aby nową inwencję twórczą połączyć z prawie nieznaną techniką tworzenia wyjątkowych dzieł.

Quilling (ang. „nawijać na pióro lub rurkę”) technika z rodzaju papieroplastyki, (zwana też papierowym filigranem) służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru.

Przygotowane elementy najczęściej naklejane są na zdobioną powierzchnię tak, że powierzchnia paska papieru jest w stosunku do niej prostopadła. Rzadziej z elementów skleja się samodzielne kompozycje dekoracyjne. Technika wywodzi się prawdopodobnie z jubilerskiej techniki filigranu.

Efekty są porażające, gratulujemy!

 

(red)

Mat.: http://www.cekcyn.pl/

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook