13 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Goście z Ukrainy dziękują tucholanom za okazaną pomoc

1 min read

Ukraińska rodzina Jurczenków przekazała Burmistrzowi Tucholi podziękowania za okazaną pomoc podczas pobytu w naszym mieście. Opuściła Tucholę i wróciła do swojego kraju.

Przypomnijmy, Pani Ludmiła wraz z czwórką swoich dzieci przyjechała do Tucholi w drugiej połowie lutego br. Była wtedy w zaawansowanej ciąży i właśnie troska o jej stan stała się głównym powodem, dla którego rodzina opuściła Kijów. W Tucholi przyszło na świat piąte dziecko Państwa Jurczenków.

O pomoc w znalezieniu schronienia dla tej rodziny zwrócili się do Burmistrza Tucholi członkowie tutejszego Bractwa Kurkowego, którzy od wielu lat utrzymują kontakty z Ukrainą. Burmistrz na czas pobytu gości zza wschodniej granicy udostępnił lokal mieszkalny będący własnością gminy Tuchola.

Rodzina Jurczenków wróciła już na Ukrainę i za pośrednictwem przedstawicieli Bractwa Kurkowego złożyła na ręce burmistrza podziękowania za okazaną pomoc wszystkim mieszkańcom gminy Tuchola, którym jej los nie był obojętny.

W podziękowaniu napisali:

„Bardzo wierzymy w to, że nasze narody będą dalej żyć w pokoju oraz zgodzie, wspierając się nawzajem w trudnych chwilach”.

___________________

(red.)

UMiG – TUCHOLA

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook