15 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Gościnne występy” mieszkańca naszego powiatu, przerwali chojniccy policjanci

1 min read

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach ustalili mieszkańca powiatu tucholskiego, który podejrzany jest o włamanie i kradzież pieniędzy z zakrystii jednego z kościołów na terenie miasta. Straty poniesione w wyniku tego przestępstwa oszacowano na około 600 złotych. Teraz 50-latkowi grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z chojnickiej komendy ustalili sprawcę kradzieży z włamaniem , który to w październiku zeszłego roku, wyważając drzwi, wszedł do  zakrystii jednego z kościołów w Chojnicach, skąd ukradł pieniądze w kwocie 600 złotych. Nie dające wówczas szans na wykrycie przestępstwo, zakończyło się sukcesem dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy z chojnickiego wydziału kryminalnego oraz ich wnikliwej pracy i szeroko zakrojonym działaniom. Policjanci od dłuższego czasu już namierzali sprawcę tego przestępstwa. W toku prowadzonych czynności okazało się, że podejrzany 50-letni mieszkaniec powiatu tucholskiego obecnie odbywa już karę pozbawienia wolności za inne przestępstwa przeciwko mieniu.

Za kradzież z włamaniem mężczyzna już usłyszał zarzuty i grozić mu może do 15 lat pozbawienia wolności, gdyż działał w tzw. recydywie, co znacznie wydłuży jego pobyt za kratami więzienia.


(red.)

KPP Chojnice

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook