31 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Gostycyn. PUBLIKACJI TEJ KSIĄŻKI WIELU SIĘ OBAWIAŁO…

2 min read

Doktor Adam Węsierski jest niczym połączenie dwóch postaci fikcyjnych: Sherlocka Holmesa oraz Indiany Jonesa, jednak zdecydowanie odróżnia go od wspomnianych pasja, żądza poznania i… historia, ta prawa i sprawiedliwa opierająca się na twardych dowodach, które autor cyklu książkowego odnalazł w oficjalnych archiwach, choć nie tylko. Dzisiaj w Gostycynie odbył się kolejny wykład znanego historyka z gm. Śliwice – autora kapitalnej książki.

Konfidenci, agentura, ludzie uwikłani, być może znajdujący się pod parasolem ochronnym do dzisiaj, ludzie, którzy za swoje usługi zostali sowicie nagrodzeni, z dnia na dzień dorobili się majątków, mogli posyłać do najlepszych szkół swoje dzieci, te informacje nie wzięły się z powietrza. Odnalazł je i uporządkował znany historyk ze Śliwic. Oponenci okrzyknęli te prace mianem kontrowersyjnych, a czy historia naszego regionu była taka czysta, klarowna i bez skazy? Niestety nie, mamy wiele ciemnych kart, które trzeba ujawnić, jesteśmy to winni tym, którzy terrorowi powiedzieli nie. Trudno się też dziwić temu, że najnowsza książka „Toksyczna agentura” doczeka się rozwinięcia.

Autor jest twardy, nie ugiął się przed pogróżkami, kto był ich autorem, może autorami? Tego możemy się tylko domyślać, ale wydane woluminy nie mają służyć piętnowaniu, a odkrywaniu nieznanych kart historii. Jak twierdzi p. Adam, historia jest nauką, która nie szuka odwetu (jak politycy), ma inny cel, jest nim ujawnienie prawdy.

Jeden z duszpasterzy, który przeczytał ostatni tom p. Adama stwierdził, że ujawnienie agentów bezpieki jest koniecznością, musimy poznać ich personalia, by w duchu chrześcijańskim móc im występki wybaczyć…

To nie jest takie proste…


(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook