3 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Gostycyn. Stróże prawa oznakowali blisko 30 jednośladów

2 min read

W poniedziałek (17.06.2019r.) w Szkole Podstawowej w Żalnie odbyło się znakowanie rowerów w ramach realizowanego przedsięwzięcia na terenie województwa kujawsko-pomorskiego pt. „Oznakuj rower, poznaj swojego dzielnicowego”. W ramach akcji stróże prawa oznakowali blisko 30 jednośladów.

Dzielnicowi asp. szt. Jarosław Podgórski, mł. asp. Wojciech Malczewski oraz sierż. szt. Łukasz Tomaszewski na specjalnie przygotowanym placu w Szkole Podstawowej w Żalnie znakowali rowery należące do uczniów. Przez dwie godziny oznakowano około 30 jednośladów. Procedura przedsięwzięcia polega na wygrawerowaniu  na ramie roweru trwałego numeru identyfikacyjnego, który dodatkowo zabezpieczony jest charakterystyczną zieloną nalepką z napisem „UWAGA ROWER OZNAKOWANY” i logiem policji. Następnie funkcjonariusz wydaje właścicielowi „dowód rejestracyjny” jako poświadczenia rejestracji jednośladu w policyjnej bazie danych.

Ten znak jest skuteczną przestrogą dla złodzieja, gdyż informuje o tym, że rower znajduje się już w policyjnej bazie. Taki znacznik pozwala również szybko odszukać właściciela w przypadku pozostawienia cennej zguby.

Mundurowi wskazali dzieciom najistotniejsze kwestie związane z bezpiecznym poruszaniem się po drodze, przybliżyli również podstawowe zasady ruchu drogowego oraz podkreślili rolę zakładania odblasków. Uczniowie z uwagą wysłuchiwali przekazanych rad przez policjantów. Po  teorii nadszedł czas by dzieci mogły przełożyć zdobytą wiedzy na praktykę. Maluchy bez trudu odpowiadały na pytania zadawane przez stróżów prawa. W trakcie spotkania również dzieci miały mnóstwo pytań do funkcjonariuszy dotyczących służby w policji.


 sierż. szt. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook