16 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

GOSTYCYN. Władze gminne przywołały firmę SKANSKA do porządku?

3 min read

To, co wyprawia w Gostycynie firma SKANSKA, woła o pomstę do nieba. Utytułowana, znana w Europie firma, realizująca najbardziej skomplikowane projekty, dosłownie „wyłożyła” się na prostej inwestycji? Jak to możliwe?

Przejazd przez wieś ponownie jest kompletnie zakłócony idiotycznie ustawioną sygnalizacją świetlną, której światła zmieniają się w tempie żółwia, po operacji wszystkich łap w dodatku z parkinsonem na BUS-pasie. Kierowcy gotując się w słonecznym skwarze, prawdopodobnie odstrzeliliby „pracujących” tam robotników. Trwa realizacja kolejnej inwestycji wzdłuż jedynej drogi łączącej tę wieś z cywilizacją. Nie można ich podejrzewać o to, że są wynajętą firmą podwykonawczą, ponieważ poruszają się w kamizelkach z logo – SKANSKA . Niestety, w tym przypadku nie brzmi ona dumnie, raczej ŻENUJĄCO.

Żółwie tempo pracy można jeszcze jakoś przeżyć, ale to, co firma wyprawia na podjeździe gminnych strażaków, to bez wątpienia sabotaż. O sprawie pisaliśmy tutaj. Wyjazd z remizy skutecznie uniemożliwiał stworzony przez firmę nielegalny skład budowlany w świetle wrót do strażackich „hangarów”. Strażacy gostycyńscy nie mają szczęścia, albo walczą z nielegalnie parkującymi tam samochodami osobowymi, albo dotykają ich inne kataklizmy. W pierwszym tekście, poświęconym temu skandalowi, uznaliśmy współwinę władz gminnych, dzisiaj mamy zupełnie inne doniesienia. Lokalny magistrat wielokrotnie monitował dzisiaj w sprawie zablokowania wyjazdu z remizy, czyżby dostrzeżono problem, który  nagłośniliśmy? Jaki był skutek działań urzędników? Delikatnie mówiąc skromny, przesunięto górę piachu w zamian wysypując sypką zaprawę, którą systematycznie zabierała jedna z maszyn.

Najważniejsze, czy strażacy mogą wreszcie wyjechać do akcji? W zasadzie tak, pod warunkiem jednak, że włączą się do ruchu w chwili, kiedy będzie luka między pojazdami (sygnalizacja świetlna komplikuje sprawę), czyli… albo nigdy, albo ryzykując kolizję z innymi pojazdami.  Tak, czy inaczej, aby skutecznie mogli tego dokonać, potrzebni będą dwaj strażacy, aby zatrzymać ruch, a czas? Ten nieubłaganie ucieka!

OSP w Gostycynie jest jednostką terenową typy S-2 należąca do KRSG od 02.07.1997.Wyposażona w dwa samochody-typu lekkiego GLBA 1/12 oraz średniego GBA 2,5/2.Wyposażenie i wyszkolenie druhów umożliwia podjęcie działań gaśniczych,ratownictwa technicznego i drogowego oraz ratownictwa medycznego.

Cóż to oznacza? Są jak komandosi, muszą wyjechać i dotrzeć do miejsca akcji w najkrótszym z możliwych czasie. Czy są do tego przygotowani? Oczywiście, niestety z przyczyn idiotycznych, choć od nich niezależnych… spóźnią się.

A co na to SKANSKA?

Zwykle firmy, którym wytykamy niekompetencje  lub wręcz głupotę, próbują nas straszyć swoimi prawnikami, zwyczajowo lekceważymy te pogróżki, przeciwstawiając im naszych prawników, zawsze wygrywamy, z czegoś ten portal żyć musi. Jak będzie tym razem? Być może przekonamy się o tym już wkrótce.

SKANSKA W GOSTYCYNIE

____________________

(mrf.)

Fot. TOKiS – PRESS PATROL

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook