3 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

GOSTYCYŃSKI TELESKOP. Nowa ścieżka pieszo – rowerowa

1 min read

Z przyjemnością informujemy, w dniu 16.04.2020r. odebrano roboty budowlane w ramach przebudowy drogi gminnej relacji Kamienica – Leontynowo.

Inwestycja, w połączeniu z inwestycją oddaną do użytku przez lasy Państwowe pod koniec 2019 roku, tworzy idealną z punktu widzenia rekreacyjno – turystycznego trasę pieszo – rowerową pomiędzy miejscowościami Kamienica i Pruszcz.

Prowadząca przez malownicze, leśne tereny droga liczy sobie około 10 km i jest w całości utwardzona. W przeważającej większości (ok 7 km) jest to nawierzchnia bitumiczna (potocznie mówiąc „asfalt”) a na odcinku ok 3 km – kruszywo łamane stabilizowane mechanicznie.

„Nowa” droga pozwala na bezpieczniejsze przemieszczanie się pieszych i rowerzystów między tymi miejscowościami oraz umożliwia ominięcie ruchliwej drogi wojewódzkiej nr 237, po której jazda rowerem nie należy do przyjemności. Obecnie na drodze można spotkać wielu cyklistów, nie tylko mieszkańców naszej gminy.

Zachęcamy wszystkich do korzystania z tej pięknej, urokliwej trasy. Aby ułatwić Państwu korzystanie z drogi, pod poniższym >>linkiem<< publikujemy trasę wyznaczoną przez Mapy Google. Trasę możemy również pobrać na telefon lub wysłać na adres e-mail, klikając na pole „wyślij trasę na telefon” dostępne po otwarciu powyższego linka.

Przypominamy, iż droga pomiędzy leśnictwem Leontynowo, a Pieńkowo jest niedostępna dla ruchu samochodowego (w tym motocykli i motorowerów).


(red.)

Na pdst. gostycyn.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook