4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Gwiazda Kujawsko-Pomorskiego

2 min read
Zapraszamy do udziału w konkursie astronomicznym „Gwiazda Kujawsko-Pomorskiego”. Wystarczy wskazać gwiazdę na kujawsko-pomorskim niebie i ciekawie uzasadnić dlaczego akurat ona powinna przyświecać naszemu województwu. Na zgłoszenia czekamy do 22 listopada.
 
– Nasz konkurs adresujemy do wszystkich mieszkańców województwa, którzy lubią spoglądać na rozgwieżdżone niebo. Kujawsko-Pomorskie, które dumnie nazywamy regionem astronomicznym zasługuje, by mieć własną gwiazdę – mówi marszałek Piotr Całbecki. 

W wyborze gwiazdy dla naszego województwa pomogą działające w naszym regionie Astrobazy Kopernik. Można odwiedzić jedno z obserwatoriów oraz skorzystać z rady lokalnych koordynatorów oraz sprzętu do obserwacji nieba.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego. Uzasadnienie wyboru gwiazdy powinno mieć nie więcej niż 1 stronę formatu A4 (1800 znaków).

Wybrana gwiazda powinna być gwiazdą w sensie astronomicznym (nie można wybrać jako gwiazdy planety, planetoidy, komety, galaktyki, księżyca planety, gwiazdozbioru), powinna być możliwa do zaobserwowania przy sprzyjającej pogodzie z dowolnego miejsca na terytorium województwa kujawsko-pomorskiego, w ciągu całego lub roku, gołym okiem i/lub za pomocą wyposażenia optycznego dostępnego w astrobazach.

Prace konkursowe należy nadsyłać na adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego,
ul. Plac Teatralny 2,
87-100 Toruń,
 

do 22 listopada 2013r, z dopiskiem „Konkurs Astronomiczny Gwiazda Kujawsko-Pomorskiego”. 

O terminie złożenia prac na konkurs decydować będzie data wpływu lub – w przypadku przesłania za pośrednictwem Poczty Polskiej – data stempla pocztowego. 

Nagrodą główną w konkursie jest dwuosobowa wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie i tablet z wgraną aplikacja astronomiczną oraz cztery równorzędne nagrody za miejsca II-V w postaci tabletów z aplikacją astronomiczną. 

Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Kujawsko-Pomorskie Regionem Astronomicznym-II edycja” realizowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Regulamin konkursu 
Karta zgłoszenia 
Formularz zgody opiekuna osoby niepełnoletniej na udział w konkursie 
Lista astrobaz i kontaktów do lokalnych koordynatorów 

___________________
(red.)
kujawsko-pomorskie.pl
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook