2 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Harmonogram znakowania rowerów na czerwiec

1 min read

Od maja br. do końca sierpnia br. miejscowi stróże prawa będą znakować rowery na terenie całego powiatu tucholskiego. To przedsięwzięcie jest realizowane przez funkcjonariuszy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego pt. „Oznakuj rower, poznaj swojego dzielnicowego”.

 

Procedura przedsięwzięcia polega na wygrawerowaniu  na ramie jednośladu trwałego numeru identyfikacyjnego, który dodatkowo zabezpieczony jest charakterystyczną zieloną nalepką z napisem „UWAGA ROWER OZNAKOWANY” i logiem policji. Następnie funkcjonariusz wydaje właścicielowi „dowód rejestracyjny” jako poświadczenia rejestracji jednośladu w policyjnej bazie danych.

Do oznakowania roweru wymagane są następujące dokumenty :

  • karta gwarancyjna,
  • dowód zakupu,
  • dokument tożsamości

Ten znak jest skuteczną przestrogą dla złodzieja, gdyż informuje o tym, że rower znajduje się już w policyjnej bazie. Taki znacznik pozwala również szybko odszukać właściciela w przypadku pozostawienia cennej zguby. Coraz częściej na różnych festynach, piknikach i imprezach organizatorzy zwracają się właśnie, o takie działania profilaktyczne realizowane przez policję.

 

Dzielnicowi będą znakować rowery zgodnie z poniższym harmonogramem:

  • W dniu 16 czerwca br. w godz. 16:00-17:00 przy WDK w Kęsowie podczas imprezy pn. „XII Piknik Historyczny”
  • W dniu 24 czerwca br. w godz. 16:00-17:00 stadionie OSIR w Tucholi podczas festynu sportowego pn. „Bezpieczne wakacje”

Kolejne terminy znakowania jednośladów będą na bieżąco umieszczane na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Tucholi.


Publikacja: st. sierż. Bartosz Wiese
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook