16 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Hereditas Saeculorum

1 min read

hereditas_rubnikowicz_dDo 30 kwietnia czekamy na zgłoszenia do marszałkowskiego wyróżnienia za szczególne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji i restauracji zabytków. Medale Hereditas Saeculorum przyznamy po raz  drugi, pierwsza edycja konkursu odbyła się w roku ubiegłym.

Kalwaria Pakoska, fot. Andrzej Goiński

– Te wyróżnienia traktujemy jako promocję dobrych praktyk i osiągnięć w ochronie naszego materialnego dziedzictwa kulturowego. Zależy nam też na uhonorowaniu osób i instytucji które mają w tej materii osiągnięcia – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Wnioski konkursowe mogą składać gestorzy zabytkowych obiektów, działające na polu ochrony zabytków stowarzyszenia i służby konserwatorskie, a także urzędujący marszałek województwa. Najlepsze, najważniejsze, najlepiej przeprowadzone przedsięwzięcia konserwatorskie i restauratorskie wskaże powołana przez marszałka województwa kapituła konkursowa. Medale otrzymają zarządcy obiektów i wykonawcy prac, a także osoby i instytucje mające na koncie szczególne osiągnięcia w tej dziedzinie.

Regulamin konkursu tutaj.
Wniosek zgłoszeniowy tutaj.

Czytaj też: Wyróżnienia dla najlepszych w ochronie zabytków

 

 

Źródło: http://www.kujawsko-pomorskie.pl

Fot. u góry: Kalwaria Pakoska, obiekt wyróżniony w ubiegłorocznej edycji; fot. Andrzej Goiński

Fotografia wprowadzająca; www.um.torun.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook