4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Hiszpański pióropusz” nad Polską. Ostrzegamy przed wysoką temperaturą

1 min read

MGW wydał na najbliższe dwa dni ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia dla 14 województw ze względu na zagrożenie upałami. Temperatura w kraju wzrośnie za sprawą zjawiska nazywanego w meteorologii „hiszpańskim pióropuszem”.

Ostrzeżenie trzeciego stopnia wydano dla woj. lubuskiego. W pozostałych trzynastu regionach obowiązują ostrzeżenia drugiego stopnia. Są to województwa: dolnośląskie, lubelskie, łódzkie, kujawsko-pomorskie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, wielkopolskie oraz zachodniopomorskie.

Wysokie temperatury, które zostaną odnotowane w najbliższych dniach, związane są ze zbliżającym się nad Polskę zjawiskiem znanym jako „hiszpański pióropusz”. To fala gorącego powietrza nadciągająca z Półwyspu Iberyjskiego i rozciągająca się na Europę Zachodnią i Środkową. Trzeci stopień zagrożenia to najwyższy możliwy stopień. Oznacza wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Groźne zjawiska meteorologiczne lub skutki ich wystąpienia uniemożliwią prowadzenie działalności. Zalecana jest najwyższa ostrożność.


(red.)

Źródło: IMGW

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook