4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

I Rajd Rowerowy z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Gostycynie

2 min read

26 maja odbył się organizowany przez Urząd Gminy w Gostycynie I Rajd Rowerowy z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości pod patronatem Wójta Gminy Gostycyn Pana Ireneusza Kucharskiego. Współorganizatorami rajdu byli Centrum Sportowo-Rekreacyjne oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie.

Dla uczestników wyprawy na dwóch kółkach niebiosa były wyjątkowo łaskawe, pogoda dopisała, a jeszcze bardziej humory.

Trasa liczyła około 20 km i przebiegała od Gostycyna przez Przyrowę, Wielki Mędromierz, Świt z metą w Pile. Na starcie zarejestrowało się 46 uczestników. Najmłodszym uczestnikiem była 1,5 roczna Laura, która przemierzała trasę ze swoim tatą i 3 letnią siostrą Kają, a najstarszym okazał się Pan Kazimierz z Wielkiej Kloni.

Po drodze uczestnicy odwiedzili Wioskę Miodową, gdzie skorzystali z poczęstunku w domku miodowym przygotowanym przez lokalne gospodynie oraz zwiedzili izbę zabytków i motoryzacji. Dodatkową atrakcją turystyczną był spacer w Świcie do uroczyska zwanego Piekiełkiem. Rajd zakończył się w Pile. Na mecie uczestnicy mogli odpocząć i skorzystać z gościnności pani sołtys przy kiełbasce serwowanej z grilla. Tam też policjanci, którzy zabezpieczający rajd znakowali rowery. W rajdzie uczestniczył Wójt Gminy Gostycyn Ireneusz Kucharski, który na zakończenie podziękował za wspólną zabawę i uczczenie w ten sposób Jubileuszu Odzyskania przez Polskę Niepodległości, wręczył także upominki dla najstarszego i najmłodszego uczestnika rajdu oraz za najdalszą trasę. Ponadto Gminna Biblioteka Publiczna w Gostycynie przygotowała drobne upominki i książki, które losowano spośród wszystkich uczestników.


(red.)

gostycyn.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook