2 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

I stało się! Obwodnica Płazowa funkcjonuje!

1 min read

Jak donoszą nasi korespondenci, dzisiaj około godziny 18 -stej wreszcie udostępniono ruchowi kołowemu obwodnicę Płazowa.

Znak to nieomylny, że zbliża się czas zebrań decydentów i uroczystego przecinania wstęg, ponieważ obwodnica Płazowa został wreszcie udostępniona kierowcom. Jak do tej pory, ruch przebiega bez zakłóceń,ale z pewnością,dla wielu kierowców przejeżdżających przez nasz powiat, zmiany będą sporym zaskoczeniem.

Inwestor nie miał prostego zadania,a komplikacje wywołał teren, przez który „przerzucono” nową wstęgę drogi. Z pewnością odetchnie Płazowo. Mieszkańcy tej maleńkiej wioski przez wiele lat żyli w obawie o swoje zdrowie, życie i mienie. Teraz z pewnością wszystko się zmieni… na lepsze. Nie oznacza to, że stara droga przebiegająca przez miejscowość będzie nieuczęszczana, ale z pewnością ruch znacznie się zmniejszy.

Tucholanie z zazdrością spoglądają na gm.Lubiewo, po tylu latach starań ich miasto nie dorobiło się obwodnicy z prawdziwego zdarzenia, gm. Lubiewo ją wynegocjowała, tym samym można pokusić się o przewrotne stwierdzenie, że tamtejszy samorząd jest skuteczny.

Oczywiście, to tylko jednostronna polemika, ponieważ doskonale wiemy o tym, że do chwili, kiedy nie zmieni się marszałek województwa i władze sejmiku, o prawdziwej obwodnicy Tucholi, możemy tylko pomarzyć.


(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook