16 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Ich Serce Biło dzisiaj dla Tucholi-niezwykły plener malarski

1 min read

Dzisiaj, 6 czerwca br. od rana w kilku miejscach miasta zostały rozstawione sztalugi malarskie. To uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. dra Kazimierza Karasiewicza w Tucholi pod opieką nauczycieli, rodziców (Elżbiety Pieczki, Bożeny Mahlik, Anny Michalak, Aleksandry Korytowskiej) i członków Borowiackiego Towarzystwa Kultury (Heleny Kaczanowskiej, Małgorzaty Obuchowskiej, Marii Ollick) przystąpili do plenerowych zajęć plastycznych pt. „Moje serce bije w Tucholi”.

Skwer św. Małgorzaty, plac Wolności, plac Zamkowy i Park Zamkowy uwiecznione zostały pędzlem i farbą przez młodych artystów. Wykończone prace zostaną wyeksponowane w holu Urzędu Miejskiego w Tucholi. Piękna pogoda sprzyjała spędzeniu czasu w plenerze. Zajęcia były ciekawą i twórczą zabawą. Okazało się, że na ulice, kamienice, drzewa… można spojrzeć inaczej i poeksperymentować.
Organizatorem zajęć było Borowiackie Towarzystwo Kultury w Tucholi w ramach projektu pn. „Sztafetą przez pokolenia” wspartego grantem Banku Zachodniego WBK i dotacją gminy Tuchola w ramach konkursu na zadanie publiczne.


(RED.)

Mat. nadesłane.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook