15 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Idiotoodporne ławeczki przy promenadzie Głęboczka potrzebne od zaraz

1 min read

Z pomocą okary pełnej pieniędzy, również unijnych, wybudowano przepiękną część promenady wokół Głęboczka w Tucholi. Jeziorko jest urocze i stanowi stałą drogę dla tych wszystkich, którzy kochają piesze wycieczki, choć nie tylko. Niestety, to piękne miejsce odwiedzają również pospolici… idioci.

Zanim promenada zostanie ukończona, minie zapewne jeszcze sporo czasu, ponieważ mieszkańcy, którzy graniczą z jeziorkiem nie do końca zgadzają się na zmiany. Zapewne to tylko kwestia dogadania się i strategii budowlanej. Musimy cieszyć się tym, co mamy. Promenadę wyposażono w nowe, piękne ławki. Są solidne i ciągle wytrzymują wszelkie pomysły korzystających z nich. Gorzej jest z tymi, które umieszczono na licznych pomostach,  stanowią uroczy punkt widokowy, niestety, znikają.

Ich wykonanie, to zwyczajna „fucha śrubowo – gwoździowa”, konstrukcje nie wytrzymują ataku wandali. Aż wierzyć się nie chce, że w XXI wieku istnieją jeszcze „ludzie”, którym największą radość sprawiają: niszczenie, śmiecenie i kradzieże dóbr, które wybudowano specjalnie dla nich. Genetycznie uwarunkowana nienormalność?

Ot, przedmiot godny badań socjologów, psychologów i psychiatrów.

Ławki nad Głęboczkiem

__________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook