3 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

II Powiatowy Piknik NGO

2 min read
Kwiatowo i kolorowo było na II-gim Powiatowym Pikniku Organizacji Pozarządowych, który odbył się z inicjatywy Rady Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Tucholskiego, przy współpracy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Żalno.

Członkowie kilkunastu stowarzyszeń spotkali się tym razem w Wiosce Kwiatowej – w Żalnie. Przewodnicząca Rady Felicyta Król Pawelska przypomniała wszystkim, że już na jesieni tego roku kończy się kadencja obecnej Rady Działalności Pożytku Publicznego i zachęcała do udziału w wyborach do nowej Rady.

Potem był już czas na integrację i poznawanie oferty turystycznej Wioski Kwiatowej. Kwiatowe Podchody okazały się interesującym wyzwaniem także dla dorosłych. Był to bardzo ciekawy sposób na poznanie wsi tematycznej, który zaprezentowała Ewa Szczypiorska, sołtys i prezes lokalnego stowarzyszenia. Szczególny zachwyt wzbudził Tęczowy Zakątek, w którym znajduje się już ponad 100 gatunków roślin, także jadalnych. Przy tworzeniu tego pięknego ogrodu pracowali zarówno członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Żalno, jak i inni mieszkańcy Żalna.

Podczas Pikniku uczestnicy chętnie dzielili się doświadczeniami z działalności swoich organizacji, a nieformalne rozmowy były z pewnością inspiracja do realizacji kolejnych ciekawych przedsięwzięć. Dobry humor dopisywał,  kiełbaski i słodkości wszystkim smakowały, nie było wątpliwości, że za rok powinien odbyć się kolejny Piknik NGO w powiecie Tucholskim. Za przygotowanie tegorocznego spotkania bardzo serdecznie dziękujemy członkom Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Żalno.


tucholski.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook