29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

II powiatowy turniej „Młody Ratownik” – BYSŁAWSKA SZKOŁA BYŁA BEZKONKURENCYJNA

2 min read

Pod naszym patronatem w piątek (18.05.2018r.) w szkole w Bysławiu odbył się II Powiatowy Turniej Pierwszej Pomocy Przedmedycznej „Młody Ratownik”, nad którym honorowy patronat objęła m.in. Komenda Policji w Tucholi. Głównym zadaniem uczestników było niesienie pomocy poszkodowanym w różnych sytuacjach. Młodzież imponowała wysokim poziomem wiedzy i umiejętności.

 

W turnieju wzięły udział następujące drużyny: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gostycynie, Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Lubiewie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. dra K. Karasiewicza w Tucholi, Szkoła Podstawowa w Cekcynie i Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Bysławiu. Zawody składały się z pięciu konkurencji w formie przygotowanych scenariuszy:

 1. Topielec.

2. Upadek z wysokości, złamanie, omdlenie.

 3. Wbity przedmiot w nogę.

 4. Podejrzenie zatrucia tlenkiem węgla.

 5. Zażycie środków psychoaktywnych.

Przygotowane zagadnienia nie stwarzały problemów uczestnikom. Odnajdowali się znakomicie w każdej ze scenek. Sędziowie, w tym policjanci tucholskiej komendy:
st. asp. Adam Synakiewicz oraz sierż. szt. Kamil Słoma, którzy są ratownikami, po burzliwej dyskusji mogli przekazać dyrektorowi szkoły osiągnięte wyniki przez uczestników.

I miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Bysławiu, tuż za nim na II miejscu stanęli uczniowie z Lubiewa, natomiast III miejsce zdobyła drużyna ze szkoły w Gostycynie.

Na koniec zmagań Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Tucholi podkom. Marcin Szulczyk podsumował całość turnieju, gratulując uczestnikom wysokiej wiedzy i ogromnych umiejętności z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej. Następnie, na ręce przedstawicieli drużyn przekazał upominki. Natomiast dyrektorowi szkoły przekazał zaproszenie do miejscowej komendy policji dla laureatów turnieju, gdzie będą czekały dla nich ciekawe atrakcje. Mundurowi zaprezentują nowoczesne pomieszczenia, takie jak strzelnica laserowa, niebieski pokój, sala odpraw do służby, siłownia oraz areszt. Przygotowano także dodatkowe niespodzianki w postaci pokazów tresury psów policyjnych, sprzętu służbowego i radiowozu.

Zbliżający się okres wakacyjny to czas odpoczynku i zabawy, lecz należy pamiętać o zdrowym rozsądku, który pomoże nam uniknąć przykrych wypadków.


(red.)

KPP Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook