27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

III KONCERT W RAMACH V LETNIEGO FESTIWALU MUZYKI ORGANOWEJ W TUCHOLI. WIECZÓR Z PATRYKIEM PODWOJSKIM JUŻ W NIEDZIELĘ!

2 min read

Kochani, przed nami trzeci koncert w istocie… wyjątkowy, a choćby dla mnie, który śledzi karierę tego młodego wykonawcy od ponad dwóch lat.

Jego interpretacja utworów zachwyciła mnie podczas promocji młodych talentów w Tucholi w 2013 roku. Na samo wspomnienie do dzisiaj mam gęsią skórkę, kiedy wsłuchuje się w tamte akordy. Patryk Podwojski, niezwykle utalentowany, młody człowiek, któremu wróżę świetlaną przyszłość, po dwóch latach ponownie wystąpi przed tucholską publicznością, ale już nie jako „junior”/ adept, a student, którego rozwojem artystycznym zajmują się najlepsi.

Tym z większą przyjemnością zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w koncercie, który jak zawsze odbędzie się w stałym miejscu i o stałej porze.

(mrf.)

Przejdźmy do oficjalnej prezentacji…

Patryk Podwojski – urodził się w Elmshorn (Niemcy). Ukończył Szkołę Muzyczną I stopnia w Starogardzie Gdańskim. Następnie

rozpoczął naukę gry na organach w Diecezjalnej Szkole Muzycznej II stopnia w Pelpinie. Kontynuował naukę w Szkole Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w Gdańsku Wrzeszczu w klasie organów mgr Błażeja Musiałczyka, którą ukończył z wyróżnieniem. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie organów prof. Romana Peruckiego, dr Hanny Dys i mgr Macieja Zakrzewskiego. Brał udział w licznych konkursach organowych, m.in. Ogólnopolski Konkurs Młodych Organistów w Białymstoku oraz Ogólnopolski Konkurs Organowy w Olsztynie, którego został laureatem. W 2013 roku zajął III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Krasnobrodzie, a w 2014 roku zajął I miejsce na XXVI Międzynarodowym Konkursie Organowym w Rumi. Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich wybitnych organistów, jak prof. Wolfgang Zerer, prof. Józef Serafin, prof. Andrea Macinati, Silvester Rostetter, prof. Tomasz Adam Nowak, prof. Ludger Lohman, prof. Pieter van Dijk, dr Tomasz Orlow, dr Michał Markuszewski.

Patryk Podwojski prezentuje słynne organy Archikatedry Oliwskiej w Gdańsku. Obecnie pełni funkcję organisty w parafii pw. św. Kazimierza Królewicza na gdańskiej Zaspie. Jest prezesem Fundacji Promocji Sztuki im. Feliksa Nowowiejskiego, z którą organizuje koncerty muzyki organowej.

W Tucholi w interpretacji młodego artysty wysłuchamy:

1) J.S.Bach – Preludium i Fuga D-dur Bwv 532
2) J.S.Bach – Sonata triowa d-moll: części I andante i II adagio e dolce
3) J.S.Bach – Preludium chorałowe Komm Gott Schöpfer Heiliger Geist
4) C.P.E.Bach – I część – allegro z sonaty organowej F-dur
5) J. Rheinberger- Vision op. 156/5
6) Léon Boëllmann – Toccata z Suity gotyckiej
7) F. Peeters – Largo
8) T. Dubois – Toccata

W najbliższą niedzielę, 9 sierpnia br. o godz. 19.00 w kościele pw. Bożego Ciała w Tucholi !!!

____________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook