13 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Im się udało! Jest okazja wypełnić tę niszę! Kino w Tucholi!

3 min read

Co świadczy o „wielkości” miasteczka takiego jak Tuchola? To pytanie zadaje sobie wielu naszych czytelników.

Praca, zakłady, mniejsze opodatkowanie? Oczywiście. Jednak nie samym mrożonym, supermarketowym chlebem z dodatkiem włosów Azjatów człowiek żyje! Potrzeba czegoś więcej. Rozrywka jest zwyczajną koniecznością. Młodzież utyskuje i to zupełnie słusznie, że brakuje rozrywek w naszym mieście. Najbliższa dyskoteka, gdzie można się „wyszaleć” jest daleko od nas. Wystawy, wędrówki po Borach? Mało!

Czymś absolutnie normalnym jest możliwość korzystania z rozrywek na odrobinę innym poziomie, a tego w Tucholi jest wyraźny głód, którego nie zaspokoi grill, piwo, czy inne „blokowe” rozrywki i uciechy.

Na operę nie możemy liczyć, ale alternatywą, jak w każdym cywilizowanym mieście, powinno być co? Większość odpowiedziała prawidłowo – kino! Znaczenie Tucholi sukcesywnie spada, to również zasługa tych, którzy zapomnieli o właśnie takich potrzebach mieszkańców. Można to jednak bardzo łatwo zmienić, korzystając z cudzych wzorów.

Na lokalnych samorządowców liczyć nie możemy, mają coś zupełnie innego w głowach, ale zarysowała się okazja dla tych, którzy korzystając z pomocy funduszy zewnętrznych mogą zapełnić właśnie tę niszę!

Ci ostrożni powiedzą…, e, tam, zbyt duże ryzyko, lepiej pójść w usługi i… słusznie!

Nasz sąsiad – Chojnice poradził sobie z tym problemem w mgnieniu oka. Przedsiębiorczy ludzie wykorzystali chwilę, kiedy chojnickie kino w lokalnym ChCK przechodzi remont i stworzyli… rodzinne kino o nazwie Kingsajz. Kinomanów ta nazwa z pewnością zelektryzuje i słusznie.

Zdjęcie użytkownika Kino Kingsajz.

Zdjęcie użytkownika Kino Kingsajz.

Pomysł stworzenia kina powstał spontanicznie w umysłach pasjonatów dziesiątej muzy z chwilą, kiedy okazało się, że w naszym mieście na wiele miesięcy zabraknie jedynego kina.

Dodatkowa informacja, że i po remoncie kino nasze wyposażone będzie w jedną tylko, jak do tej pory, salę projekcyjną, upewniła nas w naszej decyzji.

…i tak oto rozpoczęliśmy wszelkie prace organizacyjno- adaptacyjne dla naszego kina…

Właściciele rodzinnego kina napisali w swojej witrynie:

Kingsajz  jest obiektem kameralnym, wygodnym i bardzo przyjaznym.

Oferujemy:
seanse filmowe,

oferta specjalna dla przedszkoli i szkół,
prezentacje indywidualne na życzenie klienta,
spotkania integracyjne,

urodziny/rocznice na filmowo,
konferencje
wynajmiemy salę na wszelkiego rodzaju spotkania promocyjne i sprzedażowe.

Zapraszamy na dobre kino dla dzieci i dorosłych przy kubku ciepłej kawy lub herbaty.

Można? Oczywiście. Kino przeżywa prawdziwe oblężenie, bilety na seanse znikają w tempie przelatującej komety. I choć w sali kinowej nie mieści się zbyt wiele osób, atmosfera jest wspaniała. Całości dopełniają wygodne fotele, dokładnie takiej konstrukcji, jak w większości naszych domów.

Znaczenie maleńkiego kina przy Gdańskiej w Chojnicach docenili nawet aktywiści lokalnego DKF-u, przenosząc się do tego miejsca na czas remontu „prawdziwego” kina w Chojnickim Centrum Kultury.
Dobre kino świetnym repertuarem stoi i tutaj mamy miłą niespodziankę, zadbano i o to.
Świecie n/Wisłą, posiada przepiękne kino, Sępólno też jakoś sobie radzi, a Tuchola? Nie musi odstawać. Pomysł jest gotowy, wystarczy go zrealizować, zapełniając tę niszę, klientela murowana, TOKiS – PRESS z przyjemnością o to zadba.
_____________________
(red.)
Mat. http://kinokingsajz.pl/
 FB
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook