15 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

IMAGINE – SEANS FILMOWY W KSIĄŻNICY TUCHOLSKIEJ

2 min read

154778_imagine_-_plakat10 maja 2013 roku o godz. 18.30 w Książnicy Tucholskiej (sala multimedialna) odbędzie się seans filmowy „Imagine” Andrzeja Jakimowskiego („Sztuczki”, „Zmruż oczy”) – zorganizowany przy współpracy Powiatu Tucholskiego oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Tucholi.

Nasze miasto znalazło sie na trasie „Polski Świałoczułej” – projektu Doroty Kędzierzawskiej („Pora umierać”, „Jutro będzie lepiej”) i Artura Reinharda (autora zdjęć m.in. do „Tristana i Izoldy” Kevina Reynoldsa). Wpadli oni na doskonały pomysł, by z dobrym polskim kinem odwiedzać małe miejscowosci, w których nie ma multipleksów czy sal kinowych. W tę podróż zabierają też … twórców! Po seansie odbywają sie „nocne Polaków rozmowy” z twórcą oraz pozostałymi członkami ekipy „Polski Światłoczułej” – o filmie, kinie, kulturze…

„Imagine” to wzruszająca historia Iana (Edward Hogg, „Anonimus”), charyzmatycznego instruktora niewidomych, który przybywa do prestiżowego ośrodka w Lizbonie, by uczyć młodych pacjentów trudnej sztuki orientacji w przestrzeni. Jego kontrowersyjne metody przyjmowane są przez podopiecznych początkowo z nieufnością, a potem z rosnącym entuzjazmem. Tymczasem największe zainteresowanie nauczyciela wzbudza piękna, zamknięta w sobie Ewa (Alexandra Maria Lara, pamiętna odtwórczyni roli Traudl Junge, osobistej sekretarki Hitlera w filmie „Upadek”)… Film urzeka pięknymi zdjęciami Adama Bajerskiego oraz zmysłową muzyką Tomasza Gąssowskiego, z którym będziemy mieli okazję spotkać sie w Tucholi juz w piatek 10 maja (źródło: www.legalnakultura.pl).

 

(red.)

http://www.powiat.tuchola.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook