8 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Infomat w Tucholi, kolejną gratką dla wandali?

2 min read

Infomat, to taka magiczna skrzynka, która ma informować turystę o osobliwościach Naszego powiatu. Tuchola otrzyma jedno z takich urządzeń, w ramach „Budowy polskiego systemu informacji turystycznej”. Wymyślono nawet, gdzie osobliwość zostanie wystawiona na miliony wścibskich palców i kamieni – okolice niby-muzeum Borów Tucholskich (dawne eksponaty, które w pocie czoła zbierali mieszkańcy Tucholi i okolic „wyfrunęły” do bliżej nieokreślonego miejsca i to bez śladu w dokumentacji. Pozostało muzeum czegoś bliżej nieokreślonego). Muzeum ma swoje umiejscowienie na mapie urzędniczej Tucholi, jednak zastanówmy się nad prostą zależnością…, czy zagubiony turysta, o ile dotrze do Tucholi, zada sobie trud, aby poszukać infomatu? Przez ile dni w roku urządzenie będzie służyło miłośnikom zwiedzania Borów Tucholskich? Gdzie tak naprawdę urządzenie to sprawdziłoby się w 100%?

 

Infomat, jak dają trzeba brać – to taka dewiza, która obowiązuje w Polsce od czasów…tow. Wiesława. Umiejscowić należy go przy czymś, co reprezentuje władzę, padło na muzeum, do którego, aby się dostać, trzeba przycisnąć guzik w ścianie i odczekać…chwilę(?), no, chyba, że trwa „Noc w Muzeum”, wtedy podwoje są otwarte…do dwudziestejJJJ.

Jeżeli infomat ma komukolwiek służyć, powinien znaleźć się dokładnie na terenie dworca kolejowego! To stwierdzenie jest tak logiczne, jak poszukiwanie dna w budżecie Powiatu. Co turysta znajdzie w info – liście infomatu? Zapewne pobożne życzenia i informacje „przeterminowane”, zwłaszcza w kwestiach dojazdu, (których nie ma), kwater (brak hoteli i infrastruktury turystycznej), prywatnych i gospodarstw agroturystycznych, zakładając, że są w nich miejsca wolne.

Turysta nie jest idiotą, zanim wybierze się w podróż do Tucholi, wpierw poszuka informacji w Internecie i trafi…, tak, do witryny Urzędu Miasta, która co proponuje? Kolejne przecięcie wstęgi lub imprezę plenerową. Brak informacji, to odwieczna bolączka wszystkich rządów i zarządów w efekcie turysta jedzie do … Chojnic, Tlenia, Osia lub… na Lazurowe Wybrzeże.

Powiedzmy sobie szczerze, infomat w Tucholi spełniać będzie dokładnie tę samą rolę, co rowery – stojaki na tucholskiej starówce, które prędzej czy później ukradną złomiarze, lub przejedzie Straż Pożarna, czyli…  dekoracyjną.

 (red)

Fot. http://www.k-k.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook