3 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Informacja o zabiegach agrolotniczych

2 min read

W związku z masowym pojawieniem się szkodników pierwotnych (brudnicy mniszki) zagrażających trwałości lasów Nadleśnictwo Woziwoda informujemy o zabiegach agrolotniczych planowanych w dniach 25 maja – 30 czerwca 2018r. na terenie lasów będących w zarządzie PGL LP

Nadleśnictwo Woziwoda- Leśnictwa Zielonka, Lipce, Dąbki, Wilcze Doły, Legbąd, Biała, Lipowa, Różanek, Zielony Dół) oraz w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa w obrębie ewidencyjnym Gminy Tuchola będzie wykonywany oprysk samolotowy. Kwalifikacji tych obszarów dokonano na podstawie obserwacji wzmożonego pojawienia się dorosłych osobników w ubiegłym roku i ilości znalezionych gąsienic w koronach drzew po ich ścince na płachty. Powierzchnia planowanego zabiegu wynosi 1231,34ha. Środkiem użytym do oprysku będzie preparat DIMILIN 480 S.C. oraz Foray 76B.

W załączniku do decyzji MRIRW dla ww. środka wymieniono warunki bezpiecznego stosowania:

Okres od zastosowania środka do dnia, w którym na obszar, na którym zastosowano środek mogą wejść ludzie oraz zostać wprowadzone zwierzęta (okres prewencji):

Nie wchodzić do czasu całkowitego wyschnięcia cieczy użytkowej na powierzchni roślin.

Okres od ostatniego zastosowania środka do dnia zbioru rośliny uprawnej (okres karencji):

Runo leśne – 24 godziny

Planowany zabieg zostanie uzgodniony ze Starostą Powiatu Tucholskiego, a informacje przesłane do Urzędu Miejskiego w Tucholi. Przed terminem akcji zwalczania, na drogach wjazdowych do lasu objętego opryskiem zostaną wywieszone ogłoszenia informujące o zakazie wstępu do lasu.


woziwoda.torun.lasy.gov.pl

Fot Nadleśnictwo Wołów

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook