4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

IX DNI GMINY GOSTYCYN W STYLU „PRL” – relacja

2 min read

W tym roku IX Dni Gminy Gostycyn odbywały się od 17 czerwca do 1 lipca. W sobotę (01.07) miał miejsce – finał święta gminy i wszystkich mieszkańców pod hasłem  „Czar PRL”. Trzeba przyznać, iż w tym dniu mieszkańcy 6 sołectw, które się prezentowały wypadły rewelacyjnie!

Do konkursu zgłosiły się następujące sołectwa: Gostycyn, Kamienica, Łyskowo, Przyrowa, Pruszcz i Wielki Mędromierz. Każde stoisko przygotowane było perfekcyjnie. Mieszkańcy postarali się i poznosili bardzo dużo sprzętów. Były telewizory, radia, agd takie jak żelazka, pralki oraz rzeczy codziennego użytku: talerze, wazony, szklanki, sztućce. Poza tym mieszkańcy wystawili stare książki, gazety, książeczki PKO, BHP, bony towarowe, monety i banknoty z tamtego okresu. Można było zobaczyć pokój rodem z PRL a w nim stare meble, takie jak krzesła, stoły, ławy czy wersalkę i serwantkę.

Na hali, gdzie umieszczono wystawę, w samym centrum stanął kultowy Fiat 126p. Tuż obok znajdowała się imitacja plaży, z całym turystycznym dobytkiem, który to zabierano wówczas na tak zwane wczasy pod gruszą. Były turystyczne składane fotele, leżaki, platka gazowa, menażki. Na zewnątrz, na boisku, odbywała się degustacja potraw z PRL-u. Panie z KGW i klubu seniora przygotowały swojskie dania, między innymi: krylki ze śledziem w śmietanie, bigos, galaretę czy golonkę w kapuście. Komisja oceniła sołectwa w trzech kategoriach: stoisko, danie i moda. Wybór był bardzo trudny. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęło sołectwo Pruszcz, drugie Gostycyn, trzecie Wielki Mędromierz i kolejne równorzędne czwarte Łyskowo z Kamienicą, ostatnie miejsce przypadło sołectwu Przyrowa. Zabawa była przednia.

Wszystkie sołectwa włożyły w to dużo pracy, za co serdecznie dziękujemy!

Na scenie swoje przedstawienie miały również seniorki z Domu Dziennego Pobytu w Gostycynie oraz solistki z GOK-u.

Gwiazdą tegorocznego finału był Andrzej Rosiewicz oraz Kabaret „Kałamasz” z aktorami znanego serialu „Ranczo”.

 Dni Gminy już się zakończyły, ale zapraszamy na wystawę pamiątek z PRL-u, które można będzie jeszcze obejrzeć do czwartku w godz. od 17 do godz. 19 w hali Centrum Sportowo – Rekreacyjnego w Gostycynie.

GALERIA


GOSTYCYN.PL

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook