23 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Jaki był cel wizyty Zarządu Powiatu u MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA?

3 min read

W cotygodniowej, lakonicznej informacji dla mediów, nasze starostwo wspomniało o dwóch wizytach, które odbył lub odbędzie Zarząd Powiatu z Panem Starostą na czele. Pierwsze już za nami, przed nami spotkanie z… Wojewodą.

Niestety, przepływ informacji do mediów niezależnych, według najwyższych władz powiatu,  ma się odbywać poprzez witrynę internetową powiatu, lub przez bardzo optymistyczne w przekazie, jego wewnętrzne medium. To kpiny!

Istnieje prawdopodobieństwo próby  ukrywania przed nami kluczowych informacji, co do miejsca, czasu i rangi spotkań, sytuację można uznać za celową. To pokłosie naszych obserwacji pracy przedstawicieli powiatu, po skandalu w sprawie remontu DW 240 i utracie do nich zaufania.

To nic innego, jak dalsza izolacja społeczeństwa od kluczowych informacji o pracy osób, którym podczas wyborów samorządowych zaufano. Pomimo naszych monitów ( wczoraj został wysłany trzeci na przestrzeni kilku miesięcy), sytuacja nie ulega zmianie. Owszem, jest pewien postęp, bo po ostatniej próbie zdobycia ważnych dla społeczeństwa informacji, zareagował sam szef powiatu. Być może zbiegiem okoliczności jest to, że właśnie dzisiaj opublikowano informację o tym, co było celem wizyty Zarządu u Pana Marszałka województwa.

****

W poniedziałek 27 marca Starosta Tucholski Michał Mróz i Wicestarosta Zenon Poturalski spotkali się w Toruniu, w obecności Wiceprzewodniczącego Sejmiku Jarosława Katulskiego (sic!) z Marszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotrem Całbeckim.

Celem spotkania było omówienie najważniejszych bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem samorządu powiatowego w kontekście współpracy z samorządem województwa.

Rozmowa w obszarze komunikacyjnym dotyczyła więc planowanego remontu drogi wojewódzkiej nr 237 na odcinku Tuchola-Gostycyn, który planowany jest w 2017 roku na odcinku Tuchola – Gostycyn oraz nowej nawierzchni w miejscowości Pruszcz. Rozmawiano również o możliwościach przebudowy skrzyżowania drogi 240 z drogą powiatową koło Piastoszyna oraz uruchomieniu połączenia kolejowego z Kościerzyną  – tematu wielokrotnie poruszanego m.in. na sesji Rady Powiatu Tucholskiego.

W zakresie zadań o tematyce społecznej rozmawiano o dofinansowaniu budowy Domów Dziecka (możliwość dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020). Uzyskane informacje wskazują, że dofinansowanie jest bardzo prawdopodobne, ponieważ ilość środków wystarcza na dofinansowanie wszystkich projektów złożonych do dofinansowania. Rozmawiano również o możliwości pozyskania środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, na dofinansowanie inwestycji polegającej na adaptacji obecnego budynku Domu Dziecka na potrzeby mającego powstać Powiatowego Centrum Wsparcia w Tucholi. Nabór wniosków na to zadanie planowany jest pod koniec kwietnia br.

Poruszony został również temat przyszłości Muzeum Borów Tucholskich. Jak wstępnie ustalono samorządy przystąpią do wspólnego tworzenia programu funkcjonalno–użytkowego modernizacji sąsiadujących obiektów z zachowaniem rozdzielności własnościowej działek oraz funkcji obiektów jako podstawy do przygotowania projektów ich modernizacji oraz wspierania się w pozyskiwaniu środków na realizację przyjętych na podstawie pfu ( a cóż to za twór? Czy nie można odbiorcy napisać, że mowa jest o PROGRAMIE  FUNKCJONALNO – UŻYTKOWYM i podać krótką definicję tegoż? [Przyp.Red.] planów.

A kto zweryfikuje, że ten tekst jest rzetelny, prawdziwy i nie zawiera przekłamań? Nie damy się zmanipulować!

Mariusz R.Fryckowski

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook