12 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Jantur” – firma, która zapełniła niszę?

2 min read

Nie życzę komukolwiek, sytuacji, gdy zdając się na środki komunikacji publicznej, próbuje wydostać lub dostać się do Tucholi w godzinach skomunikowania z innymi środkami transportu w jakimkolwiek oddaleniu od naszego miasta. Aby być niezależnym, samochód stał się dla tucholan czymś oczywistym.

Jantur ma swój rozkład jazdy, którego nie rozumiemy.

PKS budzi uśmiech politowania, taksówek jak na lekarstwo, są bodaj dwie i to na telefon. Co pozostaje? Jeżeli nie masz samochodu, roweru, hulajnogi lub wrotek, zdany jesteś albo na własne nogi ( o ile są sprawne) lub na… „Jantura”. Po serii listów od naszych czytelników zaczęliśmy dostrzegać podrdzewiałe pojazdy, które przewożą pasażerów na lokalnych trasach. Niewiele wiemy o tej firmie, ale widujemy jej tabor. Nie jest najnowszy, ale z pewnością mocno wyeksploatowany. Trudno obecnie mówić o komforcie jazdy, punktualności, czy zadowoleniu pasażerów. Jeżeli jeżdżą, system działa, co jest jego motorem? Z pewnością ceny biletów. Ich też nie znamy.

TOKiS – PRESS od kilku dni przygląda się pilnie „Janturowi”, od różnych stron, to zapewne zaowocuje stosownym artykułem, który jak mamy nadzieję rozwieje wiele watliwości i plotek. TOKiS ma bardzo pozytywne nastawienie do lokalnej przedsiębiorczości, wiemy, że właściciele firm dokonują istnych cudów, aby utrzymać się na rynku, inwestycje, nawet Ne najmniejsze są czymś nieosiągalnym. Nie możemy jednak zapominać o najważniejszym…, kiedy mówimy o firmach przewożących ludzi, na pierwszym miejscu zawsze będzie ich bezpieczeństwo i warunki, w których podróżują.

Wpierw przyjrzeliśmy się jednemu z przystanków dla tzw. „busów:, większość osób zna to miejsce, które usytuowano pomiędzy dworcem kolejowym, a dawniejszą wyładownią towarową tuż obok. Oto kilka kadrów z tej lokalnej wizji…

 

Prymitywne warunki i znak, bez niego byłoby to zwyczajne, zaniedbane miejsce jakich w Polsce mamy miliony.

Przygnębiające wrażenie potęguje otoczenie, ale to się wkrótce zmieni.

Jantur ma swój rozkłąd jazdy, istnieje fizycznie, to dobrze, i choć mamy trudności z jego zrozumieniem cieszymy się, bo konkurencja (PKS) na swoich tablicach ma wyłącznie strzępy papierów, które być może kiedyś spełniały jakąś funkcję.

Do tematu wkrótce powrócimy.

 

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook