8 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Japończyk wcale nie z Japonii!

2 min read

SAM_3281Ileż to już słyszałem rozmaitych odpowiedzi na pytanie:, W którym kraju produkuje się najlepsze  samochody? Najlepsze, najnowocześniejsze technicznie a co za tym idzie najmniej awaryjne. Najczęściej pytani odpowiadają podobnie tłumacząc przy tym że należy oddzielić kwestie techniczne od ich klimatu i renomy. Bardzo często taką techniczną konkurencje wygrywają auta japońskie. Wiele razy słyszałem, że wspaniale byłoby, gdyby Japończycy wykonywali auta Amerykańskie.

 

File:Mitsubishi L200 2006 base.jpg

Fot. Wikipedia

Fanatycy motoryzacji Brytyjskiej również byliby zadowoleni gdyby ich ukochane angliki robione były z japońską dokładnością.   Tak czy inaczej tę konkurencję wygrywa właśnie Japonia! Teraz wiadomość mogąca zawalić światopoglądy wielu motoryzacyjnych specjalistów. Przyszedł taki moment, gdy twoje ukochane Mitsubishi będzie tylko teoretycznie Japońskie! „Teoretycznie”, ponieważ może być produkowane na Tajlandii. Podczas uroczystości przygotowanej z okazji wyprodukowania dwumilionowego samochodu Mitsubishi właśnie w Tajskiej fabryce nazywanej w skrócie MMTh ogłoszono dalszą rozbudowę tej placówki.

Ma nastąpić zwiększenie produkcji aż do ponad 500 tysięcy pojazdów! Jest to część opracowanej przez MMC, aktywnej strategii globalnego rozwoju, w której szczególną uwagę poświęcono rynkom wschodzącym o wysokim potencjale rozwojowym, od państw członkowskich Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej aż po kraje Ameryki Łacińskiej. Podczas uroczystości, Osamu Masuko, prezes MMC, podkreślał, iż krok ten potwierdza istotną strategiczną rolę, jaką MMTh odgrywa w strukturach korporacyjnych Mitsubishi Motors. Firma zarządza bowiem drugim co do wielkości zakładem produkcyjnym koncernu (po japońskiej fabryce w Mizushimie), który pod względem wykorzystania mocy produkcyjnych zajmuje pierwsze miejsce. I jest to ważne miejsce, bowiem wyprodukowano tu już dwa miliony samochodów.

Głównie na rynki  państw członkowskich Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej, oraz na Środkowy Wschód, Europę, Afrykę oraz Australię. Taki np. bardzo lubiany przez polaków Lancer może zatem być Tajski! Ale z pewnością nie będzie podobny do tego pojazdu.

Maciej Zientarski

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook