15 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Jarmark Bożonarodzeniowy po… tucholsku

1 min read

DCIM100MEDIADJI_0001.JPG

Już wszystko jest wiadome, nasze spekulacje dotyczące zorganizowania Jarmarku Bożonarodzeniowego na wolnym powietrzu w centrum miasta, okazują się być mrzonką, będzie jak zwykle…

Starosta Tucholski wraz z Burmistrzem Tucholi ustalili, że impreza zorganizowana będzie w hali OSiRu w Tucholi, czyli pod dachem. Całość będzie ograniczona przestrzenią i czasem, co jest nieporozumieniem. Niestety, wszystko odbędzie się w oparciu o dobrą wolę wystawców, czyli nie ma nawet namiastki tego, co proponuje nam Berlin, czy Lwów. Wątpliwa jest też konsumpcja prostych potraw z rożna itp., a zapewne piwo i wino, czyli napitki oczywiste, będzie można podziwiać wyłącznie na reklamach. Organizatorzy serdecznie zapraszają twórców ludowych, rękodzielników, lokalnych producentów żywności, przedstawicieli kół gospodyń wiejskich i organizacji pozarządowych do prezentacji swoich wyrobów podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Tucholi.  Innymi słowy, jarmark będzie bardziej przypominał borowiacki piknik regionalny, niż świąteczny. I tak oto mamy misia na miarę naszych możliwości.
Część z tucholan, jak zawsze, obierze kierunek swoich świątecznych podróży tam, gdzie jarmarki są prawdziwymi, choć wysokiego ryzyka, wszak wiatr zmian niesie burze i… ofiary, oby nie było powtórki z przeszłości.

Jarmark odbędzie się w Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi przy ul. Warszawskiej 17 w dniu 15 grudnia (tj. niedziela) w godz.  14.00 – 17.00.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook