24 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Jedna z najpopularniejszych past do zębów zawiera środek rakotwórczy!

1 min read

Najnowsze badania wykazały, że chemiczny środek o nazwie triklosan może powodować rozwój komórek nowotworowych. Ma on silne właściwości grzybobójcze i bakteriobójcze. Jest często używany do dezynfekcji w szpitalach, dodawany do detergentów, dezodorantów, mydeł i środków dezynfekujących dłonie. To także jeden ze składników popularnej pasy Colgate!

Koncern Colgate-Palmolive oczywiście zapewnia, że produkt jest jak najbardziej bezpieczny. Jego skład zaakceptowano w 1997 roku, czyli 19 lat temu! Udało się to dopiero po pięciu latach starań i dopiero przy czwartym podejściu. Zgodę wydano na podstawie dokumentacji toksykologicznej przeprowadzonej na szczurach i myszach. Niektóre dane wykazywały uszkodzenia kostne u płodów zwierząt, jednak mimo to pastę dopuszczono do sprzedaży.

Najświeższe badania przeprowadzone przez Amerykańskie Towarzystwo Chemiczne są szokujące. Stwierdzono, że triklosan przyczynia się do rozrostu ludzkich komórek rakowych w naczyniach laboratoryjnych i nowotworów piersi u myszy!

___________________

viralsection.com

http://www.jestpozytywnie.pl/

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook