2 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Jedziemy po zdrowie naszych dzieci!” – TOKiS – PRESS weźmie udział w CHARYTATYWNYM RAJDZIE ROWEROWYM BANKU SPÓŁDZIELCZEGO W KORONOWIE

4 min read

12 września br. Bank Spółdzielczy w Koronowie organizuje Charytatywny Rajd Rowerowy pod hasłem „Jedziemy po zdrowie naszych dzieci”. To wielka impreza w której weźmie udział około 200 osób z prawie wszystkich okolicznych miejscowości. Do akcji przyłączy się również nasza redakcja. Oczywiście obiecujemy obszerną relację z tej absolutnie wspaniałej imprezy. Oby tylko dopisała pogoda.

news

Celem rajdu rowerowego jest zebranie jak największej ilości środków na rzecz profilaktyki i leczenia wad postawy u dzieci. Dzieci z wadami postawy (wytypowane przez lekarzy) będą wysyłane do sanatorium w Ciechocinku (specjalne sanatorium dla dzieci – ze szkołą), a ich rodzice przejdą szkolenia na temat profilaktyki. Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do wspólnego „peletonu”.

Organizatorzy ustalili  wpisowe na rajd w kwocie minimum 30 zł od osoby. Wszystkich chętnych zapraszamy do wpłat, które prosimy kierować na konto  BS Koronowo 39 8144 0005 9013 8144 0006 0119 z dopiskiem „RAJD” (składka dla dzieci do 15 roku życia jest dobrowolna). Bank także przekaże pewną kwotę na działanie.

I szczegóły…

szacowany czas jazdy z przerwami godzina startu
Brusy 7.40 8.30
Bydgoszcz 2.00 14.00
Cekcyn 4.20 11.30
Gostycyn 2.50 12.30
Kamień 5.00 10.00
Koronowo 5.10 12.00
Lubiewo 4.50 12.30
Mrocza 2.00 14.00
Śliwice 5.20 10.30

META: godz. 16.00-18.00 – powrót ok. godz. 20.00 – dla chętnych autokar

ZGŁOSZENIA PROSIMY KIEROWAĆ:

e-mail: marketing@bskoronowo.com.pl

tel. 52 382 05 78

W zgłoszeniu prosimy podać imię, nazwisko oraz miejscowość, z której zamierzacie wyruszyć.

 

I. TRASY

Start rajdu będzie miał miejsce w każdej z miejscowości, w której bank ma placówki (Brusy, Bydgoszcz, Cekcyn, Gostycyn, Kamień Krajeński, Koronowo, Lubiewo, Mrocza i Śliwice). Meta – na koronowskim stadionie, gdzie w tym czasie odbywać się będzie impreza rowerowa – będzie scena, koncerty, zawody. Tam też uczestnicy rajdu otrzymają ciepły posiłek. Na trasie zapewnione będą różne atrakcje i przerwy.

Poniżej krótki opis tras.

 

1. BYDGOSZCZ

Start spod Oddziału – wzdłuż ul. Szubińskiej, Grunwaldzkiej i Nad Torem ścieżkami rowerowymi, następnie wjeżdżamy na nowo wybudowaną ścieżkę, która prowadzi do Koronowa. Po drodze zwiedzanie dworku Wyczółkowskiego (jednak nie jest to miejsce, do którego można wejść). Możliwe, że wymyślimy jeszcze inne atrakcje na trasie. Długość trasy ok. 40 k

2. BRUSY, KAMIEŃ KRAJEŃSKI, GOSTYCYN

Grupy z Brus, Kamienia Krajeńskiego i Gostycyna spotykają się razem w Gostycynie i przejeżdżają do skrzyżowania Zacisze-Klonowo, gdzie spotykają się z grupami ze Śliwic, Cekcyna, Lubiewa i Koronowa.

Trasa z BRUS przez lasy (ok. 76 km), trasa przez Giełdon, Okręglik, Zaporę (Mylof), Nicponie, Gockowice (wzdłuż jez. Wysockiego), Grochowo (wzdłuż jez. Grochowskiego), Tuchółka, Wielki Mędromierz i do Gostycyna. Po imprezie w Koronowie chętne osoby zostaną odwiezione do Brus.

 

KAMIEŃ KRAJEŃSKI jedzie w stronę Gostycyna tam spotkanie z grupą z Brus
i Gostycyna– długość trasy ok. 52 km.

 

GOSTYCYN wspólnie z grupą z Brus i Kamienia Krajeńskiego jedzie przez stary most kolejowy (most, który „zagrał” w filmie Disco Polo) szlakiem Leona Wyczółkowskiego do parkingu leśnego na skrzyżowaniu dróg Klonowo-Zacisze, tam jest przerwa i  grupa spotyka się z grupami z Śliwic, Cekcyna, Lubiewa i Koronowa. Stamtąd ruszamy do Koronowa przez Janią Górę i Jasiniec. Długość trasy ok. 30 km.

 

3. CEKCYN, LUBIEWO, ŚLIWICE

Trasa częściowo prowadzi Szlakiem Brdy. Start ze Śliwic do Cekcyna przez Lińsk
i Krzywogoniec – dwie grupy jadą do Lubiewa. W Lubiewie w ramach odpoczynku
i atrakcji wejście na wieżę kościoła oraz odpoczynek w parku nad „Lubiewskim Bałtykiem”. Następnie spotkanie grupy z pozostałymi na skrzyżowaniu dróg Zacisze-Klonowo (parking leśny) i przejazd przez Janią Górę i Jasiniec do Koronowa

Odległości (zakładając, że jedziemy przez Janią Górę):

  1. dla Śliwic – ok. 60 km,
  2. dla Cekcyna – ok. 40 km,
  3. dla Lubiewa – ok. 26 km.

Wydarzenie na bieżąco można obserwować na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1481855772126679/

_______________________

(red.)

4. KORONOWO

Trasa przez Romanowo do promu, przeprawa przez prom i szlakiem Leona Wyczółkowskiego wzdłuż Zalewu Koronowskiego do skrzyżowania Zacisze-Klonowo, następnie wspólny przejazd z pozostałymi grupami przez Janią Górę i Jasiniec do Koronowa  – długość trasy ok. 50 km.

 

5. MROCZA

Mrocza pojedzie przez Wierzchucinek (wzdłuż jez. Słupowskiego i Wierzchucińskiego) Gogolin, Salno i do Koronowa – ok. 26 km.

 

II. ATRAKCJE

  1. Jania Góra – Wioska Chlebowa.
  2. Zwiedzanie Bazyliki w Koronowie.
  3. Wejście na wieżę kościelną w Lubiewie.
  4. Zwiedzanie zamku w Jasińcu.
  5. Zwiedzanie dworku Wyczółkowskiego.
  6. Lubiewski Balaton.

_______________________

(red.)

Źródło

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook