4 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Jest szczepionka na koronawirusa

2 min read

Zaskoczenia nie ma, koncerny farmaceutyczne zrobią wszystko, aby zarobić pieniądze na tzw. pandemii. To oznacza wyścig i próbę wygranej za każdą cenę.

I mamy lidera, który właśnie odtrąbił swój światowy sukces ogłaszając, że ma szczepionkę o 90procentowej skuteczności. Co z pozostałymi 10-cioma? Króliki doświadczalne – ludzie w ilości na początek 1,3 mld wykażą. W takim tłumie ewentualne uboczne skutki, będą dobrze zakamuflowane.

Amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer poinformował w poniedziałek, że rozwijany przez niego projekt szczepionki przeciwko COVID-19 ma ponad 90 proc. skuteczności. Firma ogłosiła, że w 2021 r. może wyprodukować nawet do 1,3 mld dawek substancji.

Projekt szczepionki jest rozwijany we współpracy z niemiecką firmą biotechnologiczną BioNTech SE. Pfizer jest pierwszym koncernem farmaceutycznym, który opublikował dane o przeprowadzonych z sukcesem zakrojonych na szeroką skalę badaniach klinicznych nad szczepionką przeciw COVID-19 – informuje Reuters.

Według firmy nie stwierdzono nic, co rodziłoby obawy o bezpieczeństwo użycia szczepionki i w tym miesiącu koncern wystąpi o zezwolenie na jej awaryjne dopuszczenie do użytku w USA. – To wspaniały dzień dla nauki i dla ludzkości – powiedział prezes i dyrektor naczelny Pfizera Albert Bourla.

Koncern zawarł już z rządem USA wartą 1,95 mld dolarów umowę na 100 mln dawek szczepionki, której dostawy mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Premier Morawiecki podkreślił, że szczepienie na koronawirusa będzie dobrowolne, co oczywiście można zmienić na przymus, ponieważ pod osłoną protestów kobiet przeforsowano sprytne prawo, które zakłada przymuszenie obywatela do przyjęcia szczepionek w dowolny sposób, również siłowy.


(red.)

Media

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook