25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Jezioro „Głęboczek” – perła Tucholi

2 min read

Ile znacie Państwo miast, które posiadają jezioro w centrum? Mnie osobiście przychodzi do głowy Wałcz, Człuchów, to tylko te najbliższe. Władze miasta uświadomiły sobie fakt posiadania takiego skarbu tak dalece, że poświęciły mu nie tylko czas, ale i środki. Rzeczywiście, część z nich trafiła z zewnątrz, jednak gro nakładów ponieśliśmy tak naprawdę my wszyscy. Zabrzmi to dosyć dziwnie, ale patrząc na to, co zrobiono z Głęboczka, powiedzmy szczerze, pieniądze z naszych podatków w tym wypadku nie zostały zmarnotrawione. Pozostaje już tylko jedno – wiara w to, że uszanujemy to miejsce.
W czasie, gdy przygotowywaliśmy ten materiał, pojawiła się komisja, która sprawdzała stan urządzeń, które zamontowano w sąsiedztwie jeziora. Dokładnie oglądano pomosty, balustrady, stan promenady, oświetlenia, urządzeń służących do zabawy, nawet budynek, w którym mieści się bar i inne pomieszczenia użytkowe.


Pomimo tego, że okolica znajduje się pod stałym nadzorem kamer (zakładamy, że działają), warto, aby władze przekonały się o stanie faktycznym obiektu. Bez wątpienia mówimy o wielkim obszarze, który wyposażono w ławki, wiaty, specjalne stoły, gdzie można zagrać w szachy, warcaby itd. Mnogość pomostów zakończonych wygodnymi ławkami daje gwarancję codziennego wypoczynku tym, którzy szukają spokoju. Całość oznakowano, wytyczono specjalne drogi dla rowerów, są i mosty nad przepustami, które budują niezwykle malowniczy obraz. Położony w sąsiedztwie chroniony ogrodzeniem plac zabaw odnajdujemy w świetnym stanie. Jest bezpiecznie.  Rzut oka na taflę topniejącego lodu na jeziorze, widoczne jak na dłoni, są specjalne otwory, dzięki którym mieszkańcy jeziora mogą oddychać. Nie mamy wątpliwości, to praca tucholskich wędkarzy, jak zawsze dbają o środowisko.

Obiekt nie wymaga jakichś specjalnych napraw, wszystko wydaje się znajdować w dobrej kondycji. Pozostaje tradycyjnie oczyścić wielką zjeżdżalnię z resztek piasku i czekać na gorące dni. Wbrew pozorom nowy sezon już za pasem.

 

Miłego wypoczynku i zachowania wszelkich środków ostrożności w kontakcie z wodą, ta ostatnia nie wybacza błędów. Żadne środki bezpieczeństwa nie zastąpią zdrowego rozsądku. Pozostaje oczekiwanie na wiosnę, a chwilę później na …lato!

Galeria fotografii w wysokiej rozdzielczości – http://tokisfotoblog.wordpress.com/2012/03/07/gleboczek-jezioro-w-centrum-tucholi/

Kanał telewizyjny – http://www.youtube.com/user/tokistuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook