3 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Już niedługo MANDAT ZAPŁACIMY KARTĄ PŁATNICZĄ BEZPOŚREDNIO U KONTROLUJĄCEGO POLICJANTA

2 min read

Już wkrótce będziemy mieli do czynienia z prawdziwą rewolucją na drogach? Bynajmniej, nie bezie ona dotyczyła gwałtownych zmian w poprawie nawierzchni powiatowych dróg, tym bardziej nie przesiądziemy się do aut napędzanych wyłącznie energią elektryczną, no, może kiedyś.

Budżet państwa potrzebuje stałego zastrzyku energii – pieniędzy, gdzie je zdobyć? Wystarczy złapać kierowcę popełniającego wykroczenie. Tym, jak wiemy, zajmują się policjanci drogówki, nie ma co marudzić, taka ich rola – dyscyplinowanie tych najbardziej niesfornych.

Efekt takiego spotkania jest powszechnie znany, za błahe przewinienie będzie upomnienie, za coś poważniejszego mandat. Kiedy już funkcjonariusz nam go wręczy, a my go przyjmiemy, dalsza droga była powszechnie znana – kilka dni na opłacenie grzywny.

Państwo wychodzi nam teraz na przeciw, bo oto, karę finansową będziemy mogli uiścić wprost u wystawiającego mandat. Jak to możliwe, skoro, aby zapobiec korupcji , policjantom zabroniono „kasowania” pieniędzy? W tej materii nic się nie zmieniło, raczej przybyła pewna możliwość.

Owa ma na imię terminal płatniczy, a my mandat opłacimy, uwaga… KARTĄ!

I to już się dzieje!

Od wczoraj (29.01.2018) bydgoscy policjanci ruchu drogowego, na wyposażeniu podczas służb, mają terminale płatnicze. Dzięki nim kierowcy, którzy za popełnione wykroczenie zostaną ukarani mandatem karnym, będą mogli go opłacić podczas kontroli drogowej.

Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie nakładania grzywien w drodze mandatu karnego wprowadziło nowe rozwiązanie umożliwiające płacenie kartą za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym bezpośrednio na miejscu zdarzenia. Jest to ułatwienie dla osób, które zostały ukarane mandatem karnym. Już w trakcie prowadzonej przez policjantów kontroli drogowej mogą uiścić kwotę mandatu.

To już wyłącznie kwestia czasu, kiedy terminale znajdą się u tucholskich policjantów, a chwilę później u wszystkich służb, które mogą na nas nałożyć grzywny za przewinienia.

Prawda, jakie to proste?


(mrf.)

Źródło: KWP w Bydgoszczy.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook